* Αήττητη στα 3 τελευταία μεταξύ τους η Μπουκαραμάνγκα.

* G/G οι 5/6 τελευταίες συναντήσεις τους.

* Στην κανονική διάρκεια: Ντεπορτίβο Περέιρα-Μπουκαραμάνγκα 1-2 (01/04).

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΕΡΕΪΡΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-0 τη Λα Εκιδάδ εκτός με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο από Φάμπερ Χιλ (10’) και Πιεδραΐτα (69’).

Με τη νίκη επί της Εκιδάδ, την προσπέρασε και τερμάτισε στην πρώτη τετράδα. Το ήθελε περισσότερο το παιχνίδι, ήταν καλύτερη από την ομάδα του Αλέξις Γκαρσία, η οποία είχε την κατοχή της μπάλας και τίποτα περισσότερο.

Η τέταρτη θέση δεν της απέφερε αυτό που ήθελε, έπεσε στα θεωρητικά φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, Μιγιονάριος και Τζούνιορ, οι οποίες τερμάτισαν χαμηλότερα αλλά είναι πολύ πιο δυνατά φαβορί από εκείνη και την Μπουκαραμάνγκα για την πρώτη θέση. Ζητούμενο πλέον είναι να διαψεύσει τα προγνωστικά και να περάσει στον τελικό για δεύτερη φορά στην ιστορία της μετά το 2022, όταν και κατέκτησε το Ντιμαγιόρ ΙΙ.

Θετικό το ότι ξεκινάει από την έδρα της, θέλει νίκη για να δείξει ότι είναι υπολογίσιμη για την πρωτιά και την παρουσία στον τελικό. Μοναδικός απών, πέρα από τον μακροχρόνιο Λενσίνα, ο μέσος Μουρίγιο που συμπλήρωσε κάρτες.

Ντεπορτίβο Περέιρα Στατιστικά

* Στα 7 τελευταία μετράει 6 under 2,5.

* Στα 7 τελευταία μετράει μόνο 1 ήττα, εντός έδρας από τη Μιγιονάριος.

ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 1-0 την Αλιάνσα εντός με το γκολ του Κολοράδο στο 44’.

Ήθελε απλή νίκη με την Αλιάνσα και τα κατάφερε, έστω και χωρίς να κάνει μεγάλη εμφάνιση. Στην επανάληψη έκανε ένα πολύ φοβικό παιχνίδι, δέχτηκε πίεση αλλά δεν απειλήθηκε με κάποια ευκαιρία από πλευράς Αλιάνσα.

Τα εύκολα τελείωσαν, ξεκινάει τα πλέι οφ ως ίσως το μεγαλύτερο αουτσάιντερ του ομίλου. Όλες οι υπόλοιπες έχουν κατακτήσει τουλάχιστον μια φορά το πρωτάθλημα και όλες πρόσφατα, είναι η μόνη που δεν έχει κανέναν τίτλο γενικότερα στην ιστορία της.

Μπαίνει στη διαδικασία με το πιο εύκολο θεωρητικά εκτός έδρας παιχνίδι που έχει να δώσει στον όμιλο, το παιχνίδι στην Περέιρα, θέλει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

Μπουκαραμάνγκα Στατιστικά

* Τρέχει σερί με 3 νίκες χωρίς παθητικό.

* Πέτυχε πρώτη γκολ στα 6/7 τελευταία, στα 5 είχε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο.