*Προημιτελικά του Κυπέλλου Ελβετίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΤΕΛΕΜΟΝΤ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Μπουλέ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Λεκάι (7′) και Σισοκό (25′), μείωσε ο Σέσκα στο 35′ προτού η Ντελεμόντ μείνει με παίκτη λιγότερο τέσσερα λεπτά αργότερα (Μπαουμέ). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζόγκμπα στο 80′.

Πρόκειται για τη μοναδική ομάδα τρίτης κατηγορίας (1. Liga Promotion) που λαμβάνει μέρος στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Η Ντελεμόντ παραμένει αήττητη σε τρεις αγωνιστικές (1-2-0) και γνώρισε μία ήττα σε πέντε, αυτή στην έδρα της Ράπερσβιλ-Τζόνα (3-0) στις 18 Νοεμβρίου.

Συγκεντρώνοντας 29 βαθμούς βρίσκεται λίγο πάνω από τη μέση της κατάταξης και στο -10 από τη 2η Ράπερσβιλ-Τζόνα. Θα πρέπει να γυρίσουμε στο 1995 για να βρούμε την τελευταία φορά που η Ντελεμόντ έδωσε το παρών στα ημιτελικά του Κυπέλλου: Τότε είχε ηττηθεί με 6-1 από τη Σιόν.

ΝΤΕΛΕΜΟΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΒΕΤ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Γιουνγκ Μπόις. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Αντούνιες στο 42′.

Η Σερβέτ κατάφερε να μαγνητίσει τα βλέμματα όλων πάνω της αλώνοντας την έδρα της Γιουνγκ Μπόις, μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά από την κορυφή της Σούπερ Λιγκ στους τέσσερις βαθμούς. Δημιούργησε τις καλύτερες ευκαιρίες, δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να απειλήσουν σοβαρά τον τερματοφύλακα Μαλ και παρέμεινε αήττητη για τέταρτη σερί αναμέτρηση (3-1-0).

Θέλει να προκριθεί για δεύτερη σερί σεζόν στα ημιτελικά του Κυπέλλου: Πέρσι ηττήθηκε στα πέναλτι με 5-7 από τη Λουγκάνο. Κατέκτησε το εν λόγω τρόπαιο για τελευταία φορά το 2001 πετώντας νοκ άουτ την Ιβερντόν με 3-0. Το Σάββατο (2/3) υποδέχεται τη Ζανκτ Γκάλεν.