4η αγωνιστική

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε εδώ όλα τα προγνωστικά στοιχήματος της ημέρας

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Γκέφλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τον Αμπντουλά (21′, 39′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 51′.

Αήττητη παραμένει μετά τις τρεις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος η Ντέγκερφορς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γουίλιαμ Λούντιν φιλοξενήθηκε από τη Γκέφλε, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, στην πορεία είχε την επιθετική πρωτοβουλία και κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν την ανάπαυλα. Δέχθηκε όμως την ισοφάριση με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και παρότι είχε χρόνο δεν κατάφερε το κάτι παραπάνω.

Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή της ισοπαλίας, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας με την Έστερ (1-1 εκτός), ενώ ενδιάμεσα επικράτησε με 2-0 της Σούντσβαλ.

Ντέγκερφορς Στατιστικά

*Over 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΧΕΛΣΙΝΓΚΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σίλβερχολτ στο 36ο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 45′.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Χέλσινγκμποργκ είναι αήττητη μετά από τα τρία πρώτα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλέμπερ Σάρενπαα υποδέχθηκε την Ούτσικτενς, με την οποία έμεινε στο 1-1. Μπορεί να προβλημάτισε με την εμφάνιση της στο πρώτο ημιχρονο, κόντρα στη ροή όμως πήρε το προβάδισμα λίγο μετά το μισάωρο, αλλά δεν το κράτησε για πολύ, δεχόμενη την ισοφάριση στο φινάλε αυτού. Ανέβασε την απόδοση της μετά την ανάπαυλα και ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο, χωρίς όμως να πετύχει το κάτι παραπάνω.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με αντίπαλο τη Μπράγκε (1-1 εντός), θέλει τώρα να επιστρέψει στις επιτυχίες, μετά και το διπλό που πήρε στην πρεμιέρα επί της Γκέφλε (2-3).