*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί Γιουνάιτεντ-Ερντριεόνιανς 2-0.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ερντριεόνιανς-Νταντί Γιουνάιτεντ 0-2.

ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κουίνς Παρκ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτον στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μουλτ στο 37’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τάιλσον στο 44’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μίντλετον στο 81’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, παρ’ όλα αυτά πίεσε έντονα στη συνέχεια και κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη βρήκε χώρους και στα τελευταία λεπτά πέτυχε το γκολ που «σφράγισε» το τρίποντο.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, αφού εκτός από το πλεονέκτημα έδρας, βρίσκει μπροστά της και τη νεοφώτιστη Ερντριεόνιανς. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι τελευταία, αφού δέχθηκε γκολ και στις τρεις πρόσφατες.

Νταντί Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΕΡΝΤΡΙΕΟΝΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μόρτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Οάκλεϊ στο 9’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκάριτι στο 11’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φόρντις στο 88’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Ερντριεόνιανς. Κακό πρώτο μέρος, υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Προέρχεται από διαδοχικές ήττες, έχοντας δείξει πως έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν. Γνωρίζει πως θα δεχθεί έντονη πίεση από την αρχή τους αγώνα, όμως αναμένεται να βρει χώρους και θα πρέπει να δείξει αποτελεσματικότητα επιθετικά, ώστε να μπορέσει να φύγει με κάτι από την έδρα της Νταντί Γιουνάιτεντ.