*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ντανφέρμλιν-Άρμπροουθ 3-0.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Άρμπροουθ-Ντανφέρμλιν 1-1.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κουίνς Παρκ, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τέρνερ στο 66’ και το 0-2 ο Τόμας στο 75’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καρς στο 90+4’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Ντανφέρμλιν. Είχε μεν ευκαιρίες, δεν απείλησε όμως την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας με άνεση και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, καθώς πλέον βρίσκεται σε κίνδυνο για υποβιβασμό. Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές, ανεξαρτήτως έδρας, ενώ απέτυχε να βρει δίχτυα στις τελευταίες τρεις. Αμυντικά μόλις σε μία κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Ντανφέρμλιν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρμπροουθ, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μούιρχεντ στο 63’ και το 2-0 ο Οάκλεϊ στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκίλισπι με πέναλτι στο 82’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Άρμπροουθ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε με καμία και δεν βρήκε δίχτυα. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις συνεχόμενες ήττες και σήμερα η αναμέτρηση είναι ιδιαίτερα σημαντική, καθώς μπορεί να μειώσει την απόστασή της από την αντίπαλό της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά θέματα που έχει στα μετόπισθεν, όμως θα πρέπει να προσέξει εξίσου, αφού είναι με διαφορά η χειρότερη αμυντικά ομάδα του πρωταθλήματος.