*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Σπαρτάκ Τρνάβα και Λουντογκόρετς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Φενερμπαχτσέ-Νόρτζελαντ 3-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΝΟΡΤΖΕΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Άαρχους, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Νόρτζελαντ. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές, αλλά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Σημαντική αναμέτρηση στη μάχη που δίνει για να βρεθεί στην κορυφή του ομίλου. Μετριότητα βγάζει αυτή την περίοδο στις αναμετρήσεις της, δείχνοντας πως έχει αρκετές αστάθειες στα μετόπισθεν, οι οποίες τις κοστίζουν. Βελτίωσε την εικόνα της ύστερα από την ήττα της πρώτης αγωνιστικής και πλέον παραμένει αήττητη μετρώντας δύο νίκες και μία ισοπαλία. Είναι μαχητική, σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ειδικά εντός έδρας, αλλά λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Επιστρέφει ο τερματοφύλακάς της Χάνσεν, ενώ δεν θα έχει στη διάθεσή του ο Γιοχάνες Θόρουπ, τους Άντμαν (Επιθετικός) και Κρίστιαν Χάνσεν (Επιθετικός).

Νόρτζελαντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Καραγκιουμρούκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κέλες στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τάντιτς με πέναλτι στο 48’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 58’.

Νίκη για τη Φενερμπαχτσέ χωρίς να πείσει με την εικόνα της. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το με σχετική άνεση.

Να παραμείνει στην 1η θέση του ομίλου είναι ο στόχος της, όμως το έργο της είναι ιδιαίτερα δύσκολο στο σημερινό παιχνίδι. Δεν είναι πειστική τελευταία, είναι φανερό πως έχει αρκετά αμυντικά προβλήματα, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Έχει αφήσει θετικά στοιχεία στις εξόδους της μέχρις στιγμής, παραμένοντας αήττητη στις περισσότερες, αν και στις δύο πρόσφατες απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Παραμένουν πολλές οι απουσίες της, μπορούν να την επηρεάσουν απέναντι στη μαχητική Νόρτζελαντ, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι το σύνολό της είναι εντελώς αποδυναμωμένο.