11η αγωνιστική

*Η Νόρκεπινγκ επικράτησε και στα τρία εντός της με αντίπαλο τη Βάρναμο, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μπρομαποϊκάρνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Νίμαν στο 24′, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Νόρκεπινγκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέας Αλμ φιλοξενήθηκε από τη Μπρομαποϊκάρνα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στα μέσα του ημιχρόνου, έχοντας και την επιθετική πρωτοβουλία. Κόντρα στη ροή δέχθηκε και δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα, ενώ παρά τις όποιες ευκαιρίες είχε έπειτα, δεν κατάφερε να πάρει κάτι.

Τρίτη ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που “τρέχει”, οπότε και παραμένει αρκετά χαμηλά, έχοντας συγκεντρώσει μόλις έντεκα βαθμούς. Από δυο νίκες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, μέχρι τώρα. Εξέτισε και υπολογίζεται ο αμυντικός Χεγκ Γιάνσον.

Νόρκεπινγκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Κάλμαρ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 31′ και τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Βάρναμο, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνες Μράβατς υποδέχθηκε την Κάλμαρ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2. Ούσα πιο παθητική στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω με 0-2 πριν την ανάπαυλα. Προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία και είχε τον έλεγχο, όμως δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

Παραμένει έτσι στους έντεκα βαθμούς και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Γκέτεμποργκ και Νόρκεπινγκ. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι 10/11 βαθμούς της ήρθαν μακριά από την έδρα της, όπου σε πέντε αντίστοιχα ματς έχει ρεκόρ 3-1-1 για την ώρα. Εκτίει τιμωρία ο αμυντικός Χάσιτς, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες.