*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρόου στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκίμπσον με αυτογκόλ στο 88’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της, αλλά έφυγε με την ισοπαλία από την έδρα της μαχητικής Κόβεντρι. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, παρ’ όλα αυτά πήρε κεφάλι στο σκορ πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε στα τελευταία λεπτά, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Δύσκολη αναμέτρηση, καθώς αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την άνοδο. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις, όμως η κατάστασή της δεν είναι σε καμία περίπτωση πειστική αυτή την περίοδο. Τρομερά ασταθής αμυντικά, αφήνει πολλά κενά, τα οποία γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες. Μεσοεπιθετικά είναι μεν δημιουργική και βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως αυτό δεν της είναι αρκετό, αφού μέτρησε μόλις μία νίκη και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.

Νόργουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τζέιμς στο 37’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νέισμιθ στο 45+4’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πιρόε στο 53’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Λιντς. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και προηγήθηκε λίγο πριν το ημίχρονο, όμως στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Στο δεύτερο μέρος μπήκε δυνατά και πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, κάνοντας μια ακόμα πειστική εμφάνιση. Φαίνεται να έχει βρει και πάλι ρυθμό ύστερα από την ήττα κόντρα στη Σαουθάμπτον (3-1), με τις εξόδους της να μην είναι και το πιο δυνατό της σημείο μέχρι στιγμής. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί την κακή άμυνα των γηπεδούχων, αλλά θα πρέπει να προσέξει εξίσου, αφού δεν αναμένεται να μείνουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.