*Πλέι-οφ προβιβασμού στην Πρέμιερ Λιγκ. Ημιτελικός, θα ακολουθήσει επαναληπτικός στην έδρα της Λιντς16/5).

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νόριτς-Λιντς 2-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Λιντς-Νόριτς 1-0.

ΝΟΡΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 46ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Πάικ στο 55’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή της μπάλας, δεν ήταν ιδιαίτερα δημιουργική, ενώ απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Το πλεονέκτημα έδρας θέλει να εκμεταλλευτεί προκειμένου να αποκτήσει προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού. Ασταθής τελευταία, απέσπασε μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, σκοράροντας όμως στα τέσσερα από αυτά. Επιρρεπής στα μετόπισθεν, λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλά και σημαντικά αποτελέσματα καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Νόριτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 46ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Άρμστρονγκ στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιρόε στο 21’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμόλμποουν στο 35’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Λιντς. Μπήκε νωθρά και έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, όμως ελάχιστα λεπτά αργότερα βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν και πάλι, διατηρώντας το υπέρ τους προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών, φεύγοντας με προβάδισμα από την έδρα της Νόριτς. Δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά συνεχίζει να αποτελεί κίνδυνο για κάθε αντίπαλο και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των «Καναρινιών» ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα. Ιδιαίτερη προσοχή θα χρειαστεί στα μετόπισθεν, αφού κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, ειδικά το τελευταίο διάστημα.