* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Πάρνου στα 6 τελευταία μεταξύ τους (5-1-0).

* Στον 1ο γύρο (26/04): Πάρνου – Νόμε 2-1

ΝΟΜΕ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Νόμε Κάλιου. Ο Ντάβιντ (1’) άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ο Μουσολίτιν (33’) ισοφάρισε για τη Γιουναίτεντ, αλλά ο ίδιος απέτυχε σε πέναλτι στο 45+4’.

Όρθια στο γειτονικό ντέρμπι η ουραγός, ιδιαιτέρως βελτιωμένη η απόδοσή της στο παιχνίδι της Τρίτης, πήρε όμως μόλις το 2ο πόντο από 8 τελευταία της παιχνίδια και η διαφορά από τους ανταγωνιστές αυξήθηκε στο -6.

Δεν πτοήθηκε από το τάχιστο προβάδισμα των γηπεδούχων, κατάφερε να κρατήσει μπάλα απέναντι σε ποιοτικότερο αντίπαλο και στο κλείσιμο του ημιχρόνου είχε τεράστια ευκαιρία να φέρει τούμπα το ματς. Αυτός ήταν ο πρώτος της εκτός έδρας βαθμός στην σεζόν, το πρόβλημα δυστοκίας παραμένει μεγάλο με 7 γκολ σε 13 αγωνιστικές.

ΝΟΜΕ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΠΑΡΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κουρεσάρε. Με δύο πέναλτι του Πάινουρμ (28’, 45+7’) προηγήθηκε 2-0 η Κουρεσάρε, αλλά η Πάρνου επέστρεψε με δύο γκολ του Κάουμπερ (85’, 90+3’), με πέναλτι το δεύτερο.

Δεύτερη κολλητή ισοπαλία με γκολ για την Πάρνου, αυτή της περασμένης Τρίτης είχε “άρωμα” επικράτησης, αφού βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο απέναντι σε άμεσο ανταγωνιστή για την παραμονή.

Είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες μεταβάσεων πριν καταλογιστεί το πρώτο πέναλτι για χέρι σε κόρνερ (1-0). Χάθηκε ακόμη μεγαλύτερη ευκαιρία από την Πάρνου πριν το δεύτερο πέναλτι των γηπεδούχων στο κλείσιμο του ημιχρόνου.

Ασφυκτική η πίεση που άσκησε η Πάρνου στο β’ ημίχρονο, συνέχισε να ξοδεύει ευκαιρίες (κυρίως στατικών) μέχρι να μειώσει σε κόρνερ και να βρει ισοφάριση με VARίσιο πέναλτι σε ένα από τα φορτώματα. Πήρε το μίνιμουμ από αυτό που άξιζε βάσει εμφάνισης.