*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι-Νιούπορτ 3-0

*7/9 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Γουόλσολ, σκοράροντας τρία γκολ νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, με τους Μόρις (4’), Έβανς (16’), Τσάρσλεϊ (38’).

Η Νιούπορτ δείχνει η μοναδική ομάδα που τα τελευταία χρόνια αποκλείστηκε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας στο κύπελλο, και τα πήγε καλύτερα στη συνέχεια Κέρδισε 0-3 την Γουόλσολ, παίζοντας για ένα 20λεπτο το καλύτερο παιχνίδι της από τότε που ανέλαβε ο Γκρέιαμ Κάχλαν, σύμφωνα με τον ίδιο.

Στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και εφτά παιχνίδια, με τέσσερις σερί νίκες έπειτα από δύο ισοπαλίες.

Ανέβηκε στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 11η θέση του, πλησιάζοντας στο -4 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Νιούπορτ Στατιστικά

*12/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*17/23 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε 1-3 εντός έδρας από την Τζίλιγχαμ, αν και προηγήθηκε με τον Κρόουλι στο 13ο λεπτό, με την αντίπαλο της να την ισοφαρίζει και να προηγείται πριν λήξει το ημίχρονο, με τους Χόκινς (19’), Κλαρκ (35’). Ο Μάστερσον στο 53ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Νοτς Κάουντι έχασε και από την Τζίλιγχαμ με 1-3 εντός έδρας, δεύτερη σερί ήττα, τρίτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν έχει νίκη! Ακόμη μάλιστα ψάχνει την πρώτη της νίκη τόσο στο 2024, όσο και με τον Στιούαρτ Μέιναρντ στον πάγκο της, μετά την αναγκαστική αλλαγή προπονητή, αφού ο Λουκ Γουίλιαμς δελεάστηκε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Πλέον βρέθηκε εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, στο -3 από αυτήν, ενώ είναι μόλις στο +1 από την σημερινή της αντίπαλο!