*Παιχνίδι για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης ομάδας.

*3/3 over 2,5 στα μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο..

ΝΙΟΥΠΟΡΤ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μόρκαμ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μέλον στο 12ο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Έβανς στο 28’, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του Πάλμερ – Χούλντεν στο 57ο λεπτό.

Η Νιούπορτ κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Μόρκαμ, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη με ίδιο σκορ. Η προηγούμενη μάλιστα ήταν στον τελευταίο αγώνα στην έδρα της και απέναντι στην
πρωτοπόρο της κατηγορίας, Στόκπορτ.

Στο γήπεδό της ξεκίνησε τη σεζόν με 3/3 νίκες, αλλά πέτυχε τρεις ακόμη στους 12 επόμενους αγώνες της!
Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 15η θέση του, πλησιάζοντας πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου, απ’ ότι είναι στη ζώνη του υποβιβασμού!

Νιούπορτ Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*9/15 over 2,5 εντός έδρας

ΜΠΑΡΝΕΤ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Γουίλντστοουν, σε έναν αγώνα που προηγήθηκε δύο φορές, με τους Οκίμο (13’), Καμπάμπα (27’). Αλλά όχι απλά ισοφαρίστηκε αμφότερες, από τον Κουκ και τις δύο φορές (19’, 52’), δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Μπάρκερ στο 90’.

Η Μπαρνέτ συνεχίζει να βρίσκεται εν μέσω της χειρότερης περιόδου της σεζόν, αφού έχασε και από την Γουίλντστοουν με 3-2 εκτός έδρας. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, δύο εκ των οποίων στα πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από την έδρα της.

Ακόμη και έτσι, παραμένει πολύ ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, αν και έπεσε πλέον στην τρίτη θέση του, στο -11 από την κορυφή, ισόβαθμη με την δεύτερη Μπρόμλεϊ.