*27η και τελευταία αγωνιστική

*6/7 G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛΝΤ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Νιούελς Ολντ Μπόις έχασαν 2-1 εκτός έδρας από την Μπόκα Τζούνιορς, μειώνοντας απλά με τον Ρεκάλντε στο 90’, έχοντας δεχθεί δύο τέρματα, με αυτογκόλ του Χόγιος στο 21’, και τον Μεντίνα στο 46ο λεπτό.

Οι Νιούελς Ολντ Μπόις έχασαν με 2-1 εκτός έδρας από την Μπόκα Τζούνιορς, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο παιχνίδια. Στο γήπεδό της βέβαια είναι αήττητοι εδώ και εννιά παιχνίδια, με πέντε ισοπαλίες, τέσσερις σερί στα πιο πρόσφατα.

Βαθμολογικά δεν έχουν κάποιο στόχο, είναι στην 14η θέση, οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Μακροχρόνια τραυματίας είναι ο μέσος Γκονζάλεζ, ενώ το πιθανότερο είναι πως θα παίξει απόψε με αρκετές αλλαγές, με αγώνα για το Κόπα Σουνταμερικάνα να ακολουθεί.

Νιούελς Ολντ Μπόις Στατιστικά

*8/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*11/12 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

*10/12 Ν/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΤΑΓΙΕΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Η Ταγιέρες έφερε 2-2 εντός έδρας με την Χιμνάσια Λα Πλάτα, αν και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο 20λεπτο, με τέρματα των Μπούστος (3’), Μπεναβίντεζ (18’). Όμως η αντίπαλος της είχε δύο δοκάρια, ένα ανάμεσα στα δύο γκολ που δέχθηκε, πριν μειώσει με τον Ραμίρεζ στο 39’, ενώ ισοφαρίστηκε από τον ίδιο παίκτη στο 59ο λεπτό.

Η Ταγιέρες “αυτοκτόνησε” αγωνιστικά, αφού έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Χιμνάσια Λα Πλάτα, αν και προηγήθηκε πολύ νωρίς με 2-0! Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει ήττα. Αλλά μακριά από το γήπεδο της έχει τρεις σερί νίκες, όλες με ίδιο σκορ, 0-1!

Στο πρωτάθλημα είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -9 από την κορυφή,ούσα πάντα ψηλά στον πίνακα σχετικά με τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Τραυματίες είναι ο αριστερός μπακ Φερνάντεζ και ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ Σάντος, ενώ τιμωρημένοι είναι οι αμυντικοί Σοτ, Μαντίγια.