*Over 2.5 ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Κεβιγί – Νιμ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από τη Μπαστιά. Προηγήθηκε με τον Τσοκουντέ στο 11’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 28’ και την ανατροπή στο 36’, έφερε το ματς στα ίσα με τον Παζίς στο 50’, με τη Μπαστιά να σκοράρει το 3-2 με πέναλτι στο 74’ και το 4-2 στο 88’.

Βρίσκεται σε κακό φεγγάρι, υπέστη νέα ήττα την περασμένη εβδομάδα, αυτή τη φορά από την Μπαστιά στην Κορσική. Μπορεί να μπήκε μπροστά στο σκορ, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, εμφάνισε τρομερά κενά στα μετόπισθεν και δέχθηκε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Τρίτη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Μπομπάρ, είχαν προηγηθεί αυτές από τις Σεντ Ετιέν (1-2) και Μετς (2-0), συμπλήρωσε πεντάδα αγώνων που αγνοεί τη χαρά της νίκης (0-1-4), υποχωρώντας στην προτελευταία θέση, στο -4 απ’ τη σωτηρία. Ηττήθηκε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια στην έδρα της, τα τέσσερα εξ αυτών ήρθαν Goal/Goal & Over 2.5. Παραμένουν εκτός οι Πουλέν, Σαντζούτ νέα απώλεια ο Μπενεζέ. Επιστρέφουν ο γκολκίπερ Ντίας και ο εξτρέμ Σαΐντ.

ΝΙΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 7/9 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 6/9 τελευταία ματς.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Βαλενσιέν. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 1’, ισοφάρισε με τον Μπανγκρέ στο 86’.

Προστάτεψε σ’ ένα ακόμη παιχνίδι το γήπεδό της, αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Βαλενσιέν. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, υστέρησε στο πρώτο ημίχρονο και πήγε δίκαια με την πλάτη στον τοίχο στην ανάπαυλα. Ανέβηκε στο δεύτερο μέρος, διεκδίκησε με αξιώσεις τον πόντο και τον πήρε με γκολ στο φινάλε. Συμπλήρωσε πεντάδα αγώνων αήττητη η ομάδα του Εσουαφνί (3-2-0, κράτησε ανέπαφη την εστία της στα τέσσερα εξ αυτών), είναι 7η με 39 βαθμούς, στο -8 από την άνοδο. Οι 9/10 τελευταίες έξοδοί της ήρθαν Under 2.5, νίκησε στις δύο πιο πρόσφατες. Απουσιάζει καιρό ο χαφ Σισέ, δεν επηρεάζουν τα υπόλοιπα προβλήματα.