ΝΙΓΚΑΤΑ ΑΛΜΠΙΡΕΞ - ΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ Προγνωστικά

34η αγωνιστική (τελευταία)

*Αδιάφορες βαθμολογικά και οι δυο ομάδες.

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Διαφορά τερμάτων, 2) Γκολ υπέρ, 3) Πόντοι στα μεταξύ τους, 4) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους, 5) Γκολ υπέρ στα μεταξύ τους

*Over 3.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τσερέζο Οσάκα – Νιγκάτα 2-2

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και οκτώ παιχνίδια η Νιγκάτα, με τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και όσες φορές βγήκε μπροστά, δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική. Παρόλα αυτά, κατάφερε να αποφύγει τα χειρότερα.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης και χωρίς κάποιο βαθμολογικό κίνητρο σήμερα, καθώς δεν διεκδικεί κάτι το ουσιαστικό. Αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, αν και επικράτησε μια φορά σε αυτά (1-4-0).

Νιγκάτα Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Κιότο, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 20ο λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Τσερέζο Οσάκα, μετά και το εκτός 2-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κόγκικου υποδέχθηκε την Κιότο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Βρέθηκε πίσω σε ένα κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, είχε ευκαιρίες, αλλά της έλλειπε η ουσία.

Μετά και από αυτή τη νέα της απώλεια, είναι στους 49 βαθμούς, μαζί με την Κασίμα, αλλά χωρίς να διεκδικεί κάτι σε αυτή την τελευταία αγωνιστική, ούσα στα μέσα της κατάταξης. Χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-3), στις οποίες δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.