7η αγωνιστική

*Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Τζούμπιλο Ιβάτα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 75′ και τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Νιγκάτα, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι φιλοξενήθηκε από τη Τζούμπιλο Ιβάτα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Ήταν ανταγωνιστική σε γενικές γραμμές και είχε φάσεις που δεν εκμεταλλεύτηκε. Στοίχισε η έλλειψη συγκέντρωσης στα τελευταία λεπτά, που είχε σαν αποτέλεσμα να δεχθεί και τα δυο τέρματα.

Δεύτερη φετινή της ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Γκάμπα Οσάκα (1-0), οπότε και παραμένει στους οκτώ βαθμούς. Αήττητη στα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε ως γηπεδούχος (3-4-0), σε ένα σερί που ξεκίνησε από την περασμένη σεζόν.

Νιγκάτα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Λέο Σεαρά στο 19′, για να δεχθεί την ισοφάριση δυο λεπτά αργότερα.

Αήττητη παραμένει μέχρι στιγμής η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από την Κασίβα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Ανοιχτό ματς αλλά με λίγες καλές στιγμές εκατέρωθεν, με την ίδια να παίρνει προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι, αλλά δυο λεπτά αργότερα να δέχεται την ισοφάριση, χωρίς να αλλάζει κάτι στην πορεία.

Πρώτη απώλεια, μετά τις τρεις νίκες που προηγήθηκαν κόντρα σε Τόκιο Βέρντι (2-1 εντός), Τόσου (0-2 εκτός) και Σονάν Μπελμάρε (2-0 εντός), φτάνοντας τους δώδεκα συνολικά βαθμούς. Σκόραρε και στα έξι παιχνίδια της.