Netbet: Λιλ – Σεβίλλη με πλήθος αγορών (20/10)

Ανανεώθηκε:
Netbet logo

Στις 22:00, η Λιλ φιλοξενεί την Σεβίλλη για τους ομίλους του Champions League, και η Netbet, διαθέτει το ματς με πλήθος στοιχηματικές αγορές.

Λιλ – Σεβίλλη στη Netbet
netbet

Ηττήθηκε η Λιλ από την Σάλτσμπουργκ την περασμένη αγωνιστική του Champions League, με τελικό σκορ 2-1 εκτός έδρας. Δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική, ανεβάζοντας περισσότερες στροφές στο δεύτερο 45λεπτο. Μπήκε με νωθρότητα στο ματς και χάρισε στους γηπεδούχους δύο πέναλτι, στο 35΄ και 53΄, που οδήγησαν αμφότερα σε γκολ. Ο Γιλμάζ στο 62΄κατάφερε μόνο να μειώσει την διαφορά. Έπειτα από αυτή την  αναμέτρηση, η ομάδα παραμένει τελευταία στον όμιλο, έχοντας 1 πόντο. Πιο πρόσφατα, στη Λιγκ 1 δέχτηκε ήττα με 1-0 από την Κλερμόν εκτός έδρας.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στους ομίλους για τη Σεβίλλη, απέναντι από τη Βόλφσμπουργκ, εκτός έδρας με 1-1, στην ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν τα τέρματα, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 48΄. Λίγο πριν τη λήξη, στο 85΄, η γερμανική ομάδα έμεινε με 10 παίκτες, παραχωρώντας πέναλτι στους φιλοξενούμενους που εκτέλεσε επιτυχώς ο Ράκιτιτς (87΄). Έφτασε τους 2 βαθμούς, στο -2 από την κορυφή του ομίλου. Κόντρα στην Θέλτα πέτυχε νίκη το προηγούμενο Σάββατο στο πρωτάθλημα Ισπανίας  εκτός με 0-1.

Με γνώμονα τις αποδόσεις της Netbet, η Σεβίλλη είναι το φαβορί στο ματς. Πιο ειδικά, ο άσος είναι στο 3.35, το ”Χ” στο 3.15, και το διπλό στο 2.27.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τέσσερα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Λιλ, σημειώθηκαν λιγότερα από εννιά κόρνερ (στο 2.27 το Under 8.5 κόρνερ)
  • Έτους τέσσερις από τους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της Σεβίλλης, σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ (στο 1.65 το Under 2.5)