*Η Ρεν επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ρεν.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ρεν – Ναντ 3-1

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΝΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Χάβρης, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μπαμπά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Ναντ, μετά και την ήττα που υπέστη με 1-3 από τη Λυών. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ φιλοξενήθηκε από τη Χάβρη, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1.

Δεν έπεισε πλήρως με την εμφάνιση της, καθώς είδε την αντίπαλο να είναι καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της διοργάνωσης και να έχει κάποιες καλές στιγμές, όμως η ίδια κατάφερε να αποφύγει τα χειρότερα. Σημαντική συμβολή είχε ο αμυντικός Παλουά, που έκανε κάποια σωτήρια τάκλιν, με το δεύτερο μάλιστα να είναι στο 89ο λεπτό. Και αφού άντεξε και κράτησε το μηδέν, εν τέλει “έκλεψε” το τρίποντο με γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις.

Πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τα χειρότερα στο φινάλε της σεζόν, ούσα στο +5 από την τελευταία τριάδα της κατάταξης. Ηττήθηκε και στα επτά τελευταία παιχνίδια που έδωσε μπροστά στο κοινό της, στα 4/7 δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο σημερινό παιχνίδι ο Αμπλίν, καθώς ανήκει στη Ρεν, με τα υπόλοιπα προβλήματα να είναι λίγο πολύ γνώριμα. Αντιθέτως, εξέτισε την τιμωρία του αμυντικός Κομέρτ και υπολογίζεται κανονικά.

Ναντ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τουλούζ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Ντεσιρέ Ντουέ στο 20ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (22′, 32′).

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Ρεν, μετά και από εκείνες κόντρα σε Στρασμπούργκ (2-0 εκτός) και Μονακό (1-0 εκτός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ζουλιέν Στεφάν υποδέχθηκε την Τουλούζ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2.

Μπήκε αρκετά δυναμικά και ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου. Παρόλα αυτά δεν ήταν ικανή να κρατήσει για πολύ, καθώς μόλις δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση, ενώ πολύ γρήγορα ήρθε και η ανατροπή από τους φιλοξενούμενους. Πίεσε για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στην πορεία, ωστόσο παρά τις όποιες προσπάθειες παρουσιάστηκαν δεν κατάφερε να αλλάξει την έκβαση του ματς.

Μετά και από αυτή τη νέα της απώλεια, έχασε περισσότερο έδαφος στη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη, οπότε και καλείται να βρει άμεση αντίδραση έτσι ώστε να μην απομακρυνθεί περισσότερο από την εξάδα. Αγνοεί το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες κατά σειρά δυο ισοπαλίες και ήττες.

Εξέτισε την τιμωρία του ο Μαρτίν Τεριέ και τέθηκε στη διάθεση του προπονητή του. Για τον ίδιο λόγο όμως θα απουσιάσει ο Αλιντού Σεϊντού, που συμπλήρωσε κάρτες, ενώ εκτός είναι και οι δυο τραυματίες Ναγκιντά και Τρουφέ.