*3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται απευθείας στο Παγκόσμιο Κύπελλο η πρώτη, ενώ οι τέσσερις καλύτερες δεύτερες θα παίξουν play off μεταξύ τους για να βγει μία ομάδα που θα διεκδικήσει ένα ακόμη εισιτήριο απέναντι σε εθνική άλλης ηπείρου.

*2/2 under 2,5 & N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στη Ν. Αφρική, σε ουδέτερο έδαφος.

Δείτε τα προγνωστικα για παμε στοιχημα την Κυριακή (09/06)

ΝΑΜΙΜΠΙΑ

Προηγούμενο ματς: Η Ναμίμπια έφερε 1-1 εντός έδρας με την Λιβερία, αν και προηγήθηκε μόλις στο όγδοο λεπτό με τον Καρουόμπε, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Σακόρ στο 65’.

Η Ναμίμπια έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Λιβερία, τρίτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν έχει κάποια νίκη. Μάλιστα η τελευταία που έχει πετύχει είναι επί της σημερινής της αντίπαλου, στο προηγούμενο κύπελλο εθνών της Αφρικής.

Νωρίτερα, είχε προλάβει να πετύχει 2/2 νίκες στον όμιλο, αλλά κέρδισε τις δύο πιο αδύναμες ομάδες του, έστω και μακριά από το γήπεδό της.

Απόψε υποδέχεται την πρωτοπόρο, την Τυνησία, με την οποία έχει την τελευταία της νίκη και αν την κερδίσει, μπορεί να την προσπεράσει στην κορυφή του ομίλου. Αυτή τη στιγμή είναι στην δεύτερη θέση, στο -2 από αυτήν.

Ναμίμπια Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΤΥΝΗΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Η Τυνησία κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουινέα Ισημερινού με πέναλτι του Μπεν Ρομντέιν στο 82ο λεπτό.

Η Τυνησία ζορίστηκε περισσότερο του αναμενομένου, αλλά τελικά κατάφερε να κερδίσει με 1-0 εντός έδρας την Γουινέα Ισημερινού. Μάλιστα αυτή ήταν η πρώτη της νίκη, έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες, που είχαν ακολουθήσει την ήττα από τη σημερινή της αντίπαλο και τον αποκλεισμό από το κύπελλο εθνών της Αφρικής.

Από τότε άλλαξαν και προπονητή, έχοντας υπηρεσιακό στον πάγκο τους, τον Μοντασιέ Λουχίτσι, που ανέλαβε μετά την αποχώρηση του Ζάελ Καντρί.

Με αυτόν στον πάγκο είναι αήττητη, έχοντας δεχθεί μόνο ένα γκολ, από το Μάλι! Αλλά δεν σκοράρει και εύκολα, αφού έχει πετύχει δύο τέρματα,