*Under 2.5 τα 9/11 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο Λιγκ Καπ: Χιροσίμα – Ναγκόγια 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Κασίμα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 84′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ναγκόγια, μετά από εννέα παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε τέσσερις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από την Κασίμα, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι και με ευκαιρίες από τις δυο πλευρές, η ίδια αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, οπότε και δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Υποχώρησε έτσι στην τρίτη θέση, μένοντας στο -6 από την πρωτοπόρο Βίσσελ Κόμπε. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά της προβλήματα.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 47ο λεπτό με το αυτογκόλ του Αράκι, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χιροσίμα, μετά τις δυο νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Τσερέζο Οσάκα (0-1 εκτός) και Φουκουόκα (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, στο οποίο αμφότερες είχαν ευκαιρίες, όμως η ίδια αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα, οπότε και παραμένει στους 23 βαθμούς και σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο. Εκτός μάχης ο τραυματίας Μακότο Μιτσούτα.