*Στον πρώτο γύρο: Κασίβα – Ναγκόγια 0-2

*Στο Λιγκ Καπ: Κασίβα – Ναγκόγια 1-1, Ναγκόγια – Κασίβα 1-0

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής (14/07)!

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και επτά παιχνίδια πρωταθλήματος η Ναγκόγια, με δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από τη Μασίντα Ζέλβια, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Σε ένα αρκετά μοιρασμένο ματς και με λίγες αξιόλογες στιγμές, δέχθηκε γκολ στο μισάωρο και δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση.

Τέταρτη διαδοχική της ήττα, μη έχοντας σκοράρει στις τρεις από αυτές. Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, με 27 βαθμούς μέχρι τώρα. Επικράτησε μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα εντός της (1-2-3).

Ναγκόγια Στατιστικά

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 στην παράταση κόντρα στο Πανεπιστήμιο Τσουκούμπα, για το κύπελλο. Προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με τον Κινοσίτα, όμως το αυτογκόλ του Κόγκα στο 80′ έφερε την ισοφάριση. Παρόλα αυτά, σκόραρε και πάλι στο 100′ με τον Χοσόγια.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Κασίβα, μετά και το εκτός 1-4 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα υποδέχθηκε την Τόκιο, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Μπορεί να είχε λιγότερες τελικές από την αντίπαλο της, ωστόσο αποδείχθηκε πιο εύστοχη και είχε την υπομονή στο παιχνίδι της, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με γκολ στις καθυστερήσεις.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 29 βαθμούς και είναι στα μέσα της κατάταξης, στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο. Πήρε ένα διπλό στις εννέα πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Μεσοβδόμαδα, απέκλεισε στην παράταση 2-1 το Πανεπιστήμιο Τσουκούμπα, για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου.