*5η αγωνιστική

*Το παιχνίδι διεξάγεται σε μία πόλη που απέχει 35 χιλιόμετρα από το Μπρούσκε.

*4/4 νίκες για την Μπρούσκε εντός έδρας απέναντι στην Οπεράριο.

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έχασε εύκολα με 4-1 εκτός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε με τον Γκουστάβο Κοουτίνιο να ανοίγει το σκορ στο 43’, ενώ αργότερα δέχθηκε δύο ακόμη τέρματα, από τους Ορτίζ (62’), Μπαρλέτα (74’). Και παρόλο που μείωσε με τον Κεκέ στο 80’, ο Μπαρλέτα στο 87’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπρούσκε έχασε δια περιπάτου με 4-1 από την Σπορτ Ρεσίφε, και μετά το καλό ξεκίνημα στο εθνικό πρωτάθλημα, όπου κέρδισε το πρώτο της παιχνίδι, έχει γνωρίσει τέσσερις σερί ήττες στα επόμενα παιχνίδια της, τρία στο εθνικό πρωτάθλημα και ένα στο κύπελλο.

Μάλιστα ειδικά στο εθνικό πρωτάθλημα, αυτό είναι το χειρότερο ξεκίνημα της στις τρεις σεζόν που έχει παίξει στην δεύτερη κατηγορία.

Έχασε και τα δύο τελευταία παιχνίδια που έπαιξε στην έδρα της, χωρίς να σκοράρει καν. Αλλά έχει πάντα το ελαφρυντικό πώς δεν αγωνίζεται στη φυσική της έδρα.

Μπρούσκε Στατιστικά

*3/4 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/12 under 2,5 εντός έδρας

ΟΠΕΡΑΡΙΟ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο έφερε 1-1 εντός έδρας με την Πόντε Πρέτα, ανοίγοντας το σκορ με τον Γουίλιαν Μασάντο στο 26’, αλλά ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό από τον Ντόντο.

Η Οπεράριο αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Πόντε Πρέτα, αν και πλησίασε πάρα πολύ κοντά σε μία νίκη, την οποία έχασε στο τελευταίο λεπτό!

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της κέρδισε μόνο την ουραγό Ιτουάνο στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει εκτός στο εθνικό πρωτάθλημα.

Γενικότερα με τον Ραφαέλ Γκουάνες στον πάγκο δείχνει μία σταθερότητα, επιμονή και υπομονή στο παιχνίδι της, έχοντας παρουσιάσει σημάδια βελτίωσης.