*3η αγωνιστική

*Το παιχνίδι διεξάγεται σε μία πόλη που απέχει 35 χιλιόμετρα από το Μπρούσκε.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν πρώτη και μοναδική φορά μεταξύ τους το 2021, με την Μπρούσκε να μην έχει νίκη σε δύο αγώνες. Μάλιστα έχασε εντός και πήρε ισοπαλία εκτός!

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έχασε 0-1 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, με τέρμα του Λουίζ Φερνάντο στο 76ο λεπτό.

Η Μπρούσκε ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το κύπελλο. Βέβαια είχε το ελαφρυντικό πώς έπαιζε σε ουδέτερο γήπεδο, λόγω των γνωστών προβλημάτων στο δικό της, αλλά και πώς είχε απέναντι της μία αντίπαλο ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, μετά τη νίκη της πρεμιέρας στο εθνικό πρωτάθλημα, η οποία ήρθε στο γήπεδο που θα παίξει και σήμερα.

Μπρούσκε Στατιστικά

*Δύο σερί Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΪΆΣ

Προηγούμενο ματς: Η Γκοϊάς κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κουιάμπα, με τέρμα του Τιάγκο Γκαγιάρδο στο 45ο λεπτό.

Η Γκοϊάς εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, κερδίζοντας με 1-0 εντός την Κουιάμπα, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, κάνοντας το πρώτο βήμα για μία μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πάλι στο γήπεδό της, έπειτα από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες.

Γενικότερα έχει μόλις μία ήττα μέσα στο 2024, με αρκετές ισοπαλίες ως τώρα, έχει εφτά σε 19 αγώνες, τέσσερις στους οκτώ πιο πρόσφατους.

Γι’ αυτό το λόγο και ο τεχνικός της, Μάριο Ζακάρντι, σκέφτεται να χρησιμοποιήσει την ίδια ακριβώς ενδεκάδα για τρίτο σερί παιχνίδι.