ΜΠΡΟΜΛΕΪ - ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΤΑΟΥΝ Προγνωστικά

*28η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολντερσοτ – Μπρόμλεϊ 0-1

*Η Μπρόμλεϊ έχει να χάσει από την Ολντερσοτ, από τον Σεπτέμβριο του 2018! Από τότε έχουν παίξει εννιά φορές, έχοντας εφτά νίκες, αν και μόνο δύο ήρθαν στο γήπεδό της, σε τρεις αγώνες εκεί.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 4-1 εντός έδρας την Γέοβιλ, σκοράροντας δύο γκολ σχετικά νωρίς, με τους Ντένις (9’), Τοπαλόι (32’) και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε σε 2-1 με τον Ολουγουαμπόρι στο 65’, σκόραρε δύο τέρματα ακόμη στη συνέχεια, με τους Ντένις (63’), Γουάιτλι (87’).

Η Μπρόμλεϊ επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας με 4-1 εντός έδρας την Γέοβιλ, έπειτα από δύο αγώνες, αν και αυτή ήταν η πρώτη της νίκη στο γήπεδό της έπειτα από εφτά παιχνίδια, αν και είχε τρεις ισοπαλίες στα αμέσως προηγούμενα.

Ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας πάλι σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 συγκεκριμένα, την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Πρόσφατα τραυματίστηκε ο επιθετικός και πρώτος της σκόρερ, Μάριοτ, με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη, αν και μάλλον θα αγωνιστεί.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*Εχει 6/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*Εχει 7/13 under 2,5 εντός έδρας στο πρωτάθλημα

*Εχει 7/13 N/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας τη Σόλιχαλ Μουρς, χάρη σε δύο γκολ του Εφιόνγκ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο 20λεπτο (14’, 16’), αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Σιμπούλσκι στο 50’.

Η Ολντερσοτ πέρασε με 1-2 από την έδρα της Σόλιχαλ Μουρς, με αυτήν να είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, αλλά πρώτη στο πρωτάθλημα έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες εκεί. Και έχει τέσσερις νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια μακριά από το γήπεδό της, με τρεις ήττες στο ίδιο διάστημα.

Ανέβηκε στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ πλησίασε στο -9 την έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.