*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Καρλάιλ-Μπρίστολ Ρόβερς 0-1.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπρόου στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πίνοκ στο 40’. Το 2-1 πέτυχε ο Μάρτιν στο 79’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λέοναρντ στο 84’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Μπρίστολ Ρόβερς. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στα τελευταία λεπτά. Αμυντικά άφησε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της αυτή την περίοδο, καθώς ναι μεν βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια, παρ’ όλα αυτά παραμελεί μονίμως τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί πολλούς βαθμούς το τελευταίο διάστημα.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΑΡΛΑΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κέμπριτζ, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Καϊκάι στο 14’ και το 0-2 ο Λαβέλ με αυτογκόλ στο 69’. Το 0-3 πέτυχε ο Κατσούνγκα στο 72’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Μπένετ στο 83’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε βαριά ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Η άμυνά της πιέστηκε, υποκύπτοντας με τεράστια ευκολία και στα δύο ημίχρονα.

Στενεύουν τα περιθώριά της, καθώς παραμένει ουραγός του πρωταθλήματος, όντας σε τραγική κατάσταση. Πάρα πολλά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, ενώ παράλληλα δυσκολεύτηκε στις τελευταίες αναμετρήσεις της να σκοράρει. Δύσκολο το έργο της σήμερα, αν και μπορεί να εκμεταλλευτεί τους πολλούς κενούς χώρους που αφήνουν οι γηπεδούχοι, ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία τους.