*6η αγωνιστική

* Πέντε σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Οι δύο ομάδες έπαιξαν ήδη φέτος για το κύπελλο μία φορά, με την Μπρισμπέιν Ρόαρ να κερδίζει 4-2 εντός έδρας.

*Δείτε όλες τις στοίχημα προτάσεις σήμερα στο Betarades.gr!

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ ΡΟΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρισμπέιν Ρόαρ κέρδισε δίκαια 2-1 εντός έδρας την Περθ Γκλόρι, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Προηγήθηκε με τον Χόουρ στο 56’, έκανε το 2-0 με τον Ο’ Σι στο 65’, με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Σούσναρ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μπρισμπέιν Ρόαρ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Περθ Γκλόρι, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, τρίτη στις πέντε πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, διάστημα στο οποίο έχει και μία ήττα, με τις δύο να είναι στα ισάριθμα παιχνίδια που έδωσε στο γήπεδό της.

Ακόμη και ο ίδιος ο νέος τεχνικός της, Ρος Αλοϊσι, παραδέχθηκε πώς παίζουν ένα πιο επιθετικό ποδόσφαιρο φέτος, με στόχο να γίνουν και πιο ελκυστικοί στον κόσμο τους. Αλλά απόψε θα δοκιμαστούν απέναντι στην καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος ως τώρα, έχοντας την ευκαιρία να πετύχουν άλλη μία μεγάλη νίκη.

Έχει αρχίσει πάρα πολύ καλά την φετινή σεζόν, είναι στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μπορεί αν κερδίσει σήμερα να ανέβει στην κορυφή του, εκεί που είναι η αντίπαλος της, μόλις έναν βαθμό πιο πάνω από αυτήν.

Μπρισμπέιν Ρόαρ Στατιστικά

*8/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ ΣΙΔΝΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Γουέστερν Σίδνεϊ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας το Σίδνεϊ, με ένα τέρμα του Σάπσφορντ στο 72ο λεπτό. Είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά γλίτωσε και μία – δύο φορές από το να δεχθεί γκολ.

H Γουέστερν Σίδνεϊ πήρε το μεγάλο ντέρμπι της πόλης, κερδίζοντας 0-1 εκτός έδρας το Σίδνεϊ. Διατήρησε έτσι το αήττητο της στη σεζόν και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Μάλιστα έχει δεχθεί μόλις δύο γκολ, αμφότερα στο ίδιο παιχνίδι!

Αλλά ήταν και στον μοναδικό αγώνα που έχει δώσει ως τώρα μακριά από την πόλη της, απέναντι στους Νιουκάστλ Τζετς. Και στην προηγούμενη επίσκεψη της σε αυτή την έδρα για το κύπελλο, όχι απλά έχασε, δέχθηκε τέσσερα γκολ!