*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Αήττητο τεσσάρων αγώνων τρέχει η Μπρίνε απέναντι στην Λεβάνγκερ (3-1-0).

ΜΠΡΙΝΕ

Προηγούμενο ματς: Συνέτριψε την ερασιτεχνική Φόρους ογκ Γκάουσελ με 0-10 στον πρώτο γύρο του κυπέλλου και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Άνευ σχολιασμού το παιχνίδι κυπέλλου απέναντι σε ερασιτεχνικό σωματείο, έκανε επίδειξη δύναμης και πήρε την πρόκριση στο ρελαντί. Η αλήθεια είναι πως η Μπρίνε έχει μπει φουριόζα στην σεζόν και δείχνει με το «καλημέρα» να έχει βρει φόρμα. Την αδικεί κατάφορα η ήττα της στην έδρα της Στάμπαεκ την περασμένη αγωνιστική, αφού μπορεί να δέχτηκε γκολ νωρίς, είχε όμως τις στιγμές της και άξιζε τουλάχιστον ένα γκολ ισοφάρισης. Το αποτέλεσμα αυτό ήρθε σε κοντράστ με την εμφάνισή της, αλλά και με την μεγάλη νίκη της πρεμιέρας με αντίπαλο την Σταρτ. Πλήρης.

Μπρίνε Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΛΕΒΑΝΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 0-4 της Μόσγιουν εκτός έδρας για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου. Πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μέρος (28′, 40′) και άλλα τόσα στην επανάληψη (48′, 68′).

Οι εμφανίσεις της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, δεν θυμίζουν σε καμία περίπτωση νεοφώτιστη ομάδα. Μετά τον δίκαιο βαθμό που απέσπασε στην έδρα της Ασάνε, ήρθε η μεγάλη νίκη με 5-0 απέναντι στην Μος εντός έδρας, αποτέλεσμα που προκάλεσε ντελίριο ενθουσιασμού στις τάξεις της. Άνοιξε το σκορ από νωρίς, πιέστηκε στην συνέχεια, αλλά βρήκε κόντρα στην ροή του αγώνα δεύτερο γκολ και μέχρι να το καταλάβει η αντίπαλος, είχε βρει δίχτυα άλλες δύο φορές μέχρι την ανάπαυλα! Στο ρελαντί, ήρθε και πέμπτο στο ξεκίνημα της επανάληψης. Αήττητη ως τώρα η Λεβάνγκερ (1-1-0), που έχει ψυχολογία στα ύψη και το κλίμα παραμένει άριστο. Τραυματίας ο φορ Μπρούσετ.