*1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα.

*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Ρασίνγκ Κλουμ και Σπορτίβο Λουκουένο.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σάντος με σκορ 3-1, στα πλαίσια των ημιτελικών του πρωταθλήματος Παουλίστα. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χοακίμ στο 8’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκιγέρμε στο 45+1’. Το 2-1 πέτυχε ο Σάσα στο 52’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκιουλιάνο στο 63’.

Αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Μπραγκαντίνο. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ υπέκυψε ξανά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη πίεσε και μείωσε άμεσα, όμως λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι, «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Κοκίμπο. Μπορεί να μην έχει πείσει ιδιαίτερα με την εικόνα της στα τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, όμως μπροστά στο κοινό της παραμένει αήττητη εδώ και έξι αγώνες, έχοντας αποτύχει μόλις σε έναν να βρει δίχτυα. Συνηθίζει να μην δέχεται εύκολα γκολ στην έδρα της, αλλά τελευταία βγάζει αρκετές αστάθειες στα μετόπισθεν, γι’ αυτό και θα πρέπει να προσέξει, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν πρόκειται να αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΟΚΙΜΠΟ (ΧΙΛΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Αουντάξ Ιταλιάνο με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Καμπράλ στο 26’.

Νίκη για την Κοκίμπο με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας και να μην απείλησε την αντίπαλη εστία όσο θα ήθελε, όμως κατάφερε να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο. Η άμυνά της πιέστηκε ασφυκτικά, όμως κράτησε μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας την ανέπαφη έστω και δύσκολα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να εκκινήσει με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στη διοργάνωση. Δύσκολο το έργο της, ταξιδεύει στη Βραζιλία ώστε να αντιμετωπίσει μια ομάδα με μεγάλη εμπειρία στη διοργάνωση, η οποία είναι και ιδιαίτερα σκληροτράχηλη όταν αγωνίζεται στην έδρα της. Παρ’ όλα αυτά τελευταία δεν είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, κάτι που θέλει και πρέπει να εκμεταλλευτεί, ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα.