*Στον πρώτο γύρο: Φορταλέζα-Μπραγκαντίνο 0-3

*10/12 over 2,5 τα μεταξύ τους παιχνίδια, 4/5 σε αυτό το γήπεδο, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.

*Δες όλα τα σημερινά προγνωστικά ποδοσφαίρου

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ιντερνασιονάλ με πέναλτι του Βαλέντσια στο 30ο λεπτό.

Η Μπραγκαντίνο ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Ιντερνασιονάλ και από τότε που έγινε κουβέντα για το αν μπορεί να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, όχι απλά δεν τα κατάφερε, έχει τρεις ήττες σε τέσσερις αγώνες που δεν έχει νίκη!

Έχει πέσει στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στα προκριματικά του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες, εκεί που θα συμμετάσχει κατά 99%. Η διαφορά της από την Ατλέτικο Παραναένσε που την κυνηγάει είναι μεγάλη, θα πρέπει να κάνει 3/3 ήττες και να κερδίσει όλα τα παιχνίδια της η Ατλέτικο για να την φτάσει.

Αλλά εξίσου δύσκολα θα μπορέσει να μπει σε ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες απευθείας, αφού είναι στο -4 από την πρώτη τετράδα, την οποια όμως μπορεί να πλησιάσει σε απόσταση βολής, αν κερδίσει απόψε.

Και στο γήπεδό της παρουσιάζεται σχετικά αποτελεσματική, με πέντε νίκες και μία ισοπαλία και μία ήττα.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*5/6 under 2,5 εκτός έδρας στα τελευταία παιχνίδια της

*10/17 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ

Προηγούμενο ματς: H Φορταλέζα έφερε 2-2 εντός έδρας με την Παλμέιρας, παρόλο που προηγήθηκε δύο φορές και έπαιζε με παίκτη περισσότερο για παραπάνω από 30 λεπτά.! Άνοιξε το σκορ με τον Τιάγκο Γκαγιάρδο στο 20’, ενώ στο 57’ αποβλήθηκε αντίπαλος παίκτης. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ραφαέλ Βέιγκα στο 66’, πριν προηγηθεί εκ νέου με τον Καλέμπε στο 70’, αλλά ισοφαρίστηκε ξανά από τον Ζε Ραφαέλ στο 77ο λεπτό.

Η Φορταλέζα αποδείχθηκε εξαιρετικά δίκαιη, έφερε ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα και με τις δύο βασικές διεκδικήτριες του τίτλου, τις οποίες υποδέχθηκε στην έδρα της. Μετά την Μποταφόγκο έφερε 2-2 εντός έδρας και με την Παλμέιρας!

Σε κάθε περίπτωση, δείχνει να έχει πρόβλημα στο να κερδίζει! Έχει έξι ήττες στους 10 τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει! Όλα αυτά μετά την απώλεια της κατάκτησης του Κόπα Σουνταμερικάνα.

Ειδικά μακριά από την έδρα της, εχει τέσσερις ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη.

Ακόμη πάντως είναι στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού και αρκετά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, με αποτέλεσμα να μην κινδυνέψει με υποβιβασμό, εκτός και αν γίνουν πράγματα και θαύματα. Πιο εφικτός στόχος δείχνει να είναι η παραμονή στις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Στα αξιοσημείωτα, η εμπιστοσύνη της διοίκησης στον τεχνικό της, Βοϊβόντα, που παραμένει στον πάγκο της, παρά το σερί αρνητικών αποτελεσμάτων τώρα τελευταία. Απλά όσο δεν κερδίζει η ομάδα, τόσο αυξάνεται και ο κίνδυνος απόλυσης του!