*Μετρούν 3 under 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Α’ Γύρος: Λουντογκόρετς – Μπράγκα 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΜΠΡΑΓΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπράγκα είναι σε πολύ καλή κατάσταση τη τελευταίο διάστημα και η πορεία που πραγματοποιεί είναι ανοδική σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, επιβλήθηκε της Πορτιμονένσε (3-0) εντός έδρας με σχετική άνεση, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα στα πρώτα δέκα λεπτά του κάθε ημιχρόνου. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε εγχώριες διοργανώσεις και Γιουρόπα Λιγκ, μετρά επίσης μία ισοπαλία. Συμπλήρωσε εννέα παιχνίδια χωρίς ήττα. Δεν είναι ομάδα που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα στην Πορτογαλία, όμως έχει ως στόχο ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Όσον αφορά την πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ, δεν ξεκίνησε ιδανικά, αφού έχασε στη Σερβία από τον Ερυθρό Αστέρα στις λεπτομέρειες, με σκορ 2-1, όμως “ρεφαρε” με την εντός έδρας επιτυχία εναντίον της Μίντιλαντ για τη δεύτερη αγωνιστική. Στο πιο πρόσφατο, πέρασε από την έδρα της Λουντογκόρετς με νίκη 0-1 και είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Γενικότερα δείχνει να είναι ευάλωτη στα μετόπισθεν, όμως έχει το εύκολο γκολ. Είναι εκτός αποστολής οι Κάρμο, Πιαζόν και Τορμένα, καθώς αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 εντός έδρας, με αντίπαλο την Πορτιμονένσε, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 5’ ο Γκαλένο σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 53’ ο Γκαλένο ξανά, έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάριο Γκονθάλεθ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μπράγκα Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη bwin)

*5 σερί αναμετρήσεις είχαν under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 4/7 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λουντογκόρετς είναι γνωστό ότι εντός συνόρων είναι πολύ δυνατή και δεν προκαλεί έκπληξη η εύκολη νίκη που σημείωσε εναντίον της Μπέροε (2-0) εντός έδρας. Συγκεκριμένα, σκόραρε ένα τέρμα στο πρώτο μισάωρο και “κλείδωσε” τη νίκη στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στα πρόσφατα πέντε ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης του πρωταθλήματος Βουλγαρίας, με επτά πόντους περισσότερους από τη δεύτερη θέση και δύο ματς λιγότερα. Όσον αφορά την πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ δεν έχει σημειώσει νίκη σε τρεις αγωνιστικές και δεν έχει καν σκοράρει στα τελευταία δύο.

Στην πρεμιέρα των ομίλων απέσπασε ισοπαλία στη Δανία με αντίπαλο τη Μίντιλαντ, ενώ για τη δεύτερη και τρίτη αγωνιστική, έχασε εντός έδρας με σκορ 0-1 από τον Ερυθρό Αστέρα και τη Μπράγκα, αντίστοιχα. Στο αγωνιστικό σκέλος ενόψει της τέταρτης αγωνιστικής, δεν έχουν προκύψει νέα προβλήματα απουσιών. Εξακολουθεί να μην είναι διαθέσιμος ο  βασικός μέσος Βάντερσον λόγω τραυματισμού. Λείπουν επίσης, οι Ιγίνιο Μαρίν και Κάουλι οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Μπερόε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 33’ ο Τσιμποτά σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Τέκπετεϊ σημείωσε δεύτερο τέρμα για να σφραγίσει τη νίκη.