* 34η και τελευταία αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Ρέγκενσμπουργκ – Μπόχουμ 0-1

* Αδιάφορες βαθμολογικά είναι οι δύο ομάδες στη σημερινή μεταξύ τους αναμέτρηση.

* Η Μπόχουμ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΟΧΟΥΜ

Μετά από εννέα αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες, η Μπόχουμ επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, αφού επικράτησε των Ίνγκολσταντ (1-0 εκτός έδρας), Σαντχάουζεν (3-2 εκτός έδρας), Μπραουνσβάιγκ (2-0 εντός έδρας), Φορτούνα Ντίσελντορφ (2-1 εκτός έδρας), Καϊζερσλάουτερν (3-2 εντός έδρας) και Άουε (2-1 εντός έδρας), και μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Νυρεμβέργη (0-0 εντός έδρας), Χόλσταϊν Κίελ (1-1 εντός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (1-1 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Ντουτ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ουνιόν Βερολίνου, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 45’ με το γκολ του Ρεντόντο. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και πιο συγκεκριμένα στο 47’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με το αυτογκόλ του Ντανίλο Σοάρες. Στο 86’ ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον Χίντερσεερ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Κρούζε. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σκρζίμπσκι. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Μπόχουμ για την ίδια διοργάνωση σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Η Μπόχουμ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Ουνιόν Βερολίνου για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Μπόχουμ επικράτησε στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στην Betshop)

Δείτε τα προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ Εδώ)

Το Μπόχουμ – Ρέγκενσμπουργκ παίζει στην Betshop

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ

Η Ρέγκενσμπουργκ δεν κατάφερε να διεκδικήσει μέχρι τέλους την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γκρόιτερ Φιρτ (2-1 εκτός έδρας) και Σαν Πάουλι (3-1 εντός έδρας), το συγκρότημα του Μπάιερλορζερ γνώρισε δύο σερί ήττες από τις Ντούισμπουργκ (4-1 εκτός έδρας) και Ντάρμσταντ (3-0 εντός έδρας) στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Τζόουνς στο 29’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 68’ ο Γι Ντονγκ Γουόν διπλασίασε τα τέρματά τους, προτού ο Κέμπε διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση πέντε λεπτά αργότερα.

Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «κόκκινοι» για την ίδια διοργάνωση πανηγύρισαν μόλις μία νίκη, αυτήν κόντρα στην Γκρόιτερ Φιρτ (2-1). Στις υπόλοιπες σημείωσαν τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στις επτά σημειώθηκε GG, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Προετοιμαστήκαμε για την αναμέτρηση κόντρα στην Μπόχουμ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Ρέγκενσμπουργκ.

Προηγούμενο ματς: Η Ρέγκενσμπουργκ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Ντάρμσταντ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της Ρέγκενσμπουργκ για το πρωτάθλημα.