*Στον πρώτο γύρο: Κρουζέιρο-Μποταφόγκο 0-0

*6/7 under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κοριτίμπα, αν και προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με πέναλτι του Τικίνιο Σοάρες. Αλλά ισοφαρίστηκε σχεδόν με την σέντρα, από τον Εντού.

Η Μποταφόγκο συνεχίζει την πορεία αυτοκαταστροφής της, μετά και το 1-1 στο γήπεδο της Κοριτίμπα. Νέο “επεισόδιο”, γκολ που δέχθηκε από υποβιβασμένη ομάδα, στην τελευταία φάση του αγώνα και ενώ μολις είχε προηγηθεί στο παιχνίδι!

Αυτή ήταν η τέταρτη της σερί ισοπαλία, πέμπτη στους εννιά τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη, διάστημα το οποίο μοιάζει να της κοστίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Μαθηματικά έχει ακόμη ελπίδες, αφού είναι μόλις στο -3 πίσω από την πρωτοπόρο Παλμέιρας, αλλά ουσιαστικά όλοι γνωρίζουν πως είχε πολλές ευκαιρίες και τις πέταξε.

Μένει να φανεί αν μπορέσει τελικά να μείνει στην πρώτη τετράδα και να συμμετάσχει απευθείας σε όμιλο του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες.

Μποταφόγκο Στατιστικά

*Πέντε σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*12/18 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ατλέτικο Παραναένσε, ισοφαρίζοντας με τον Ματέους Περέιρα στο 84’ το τέρμα που δέχθηκε από τον Βίτορ Ρόκε στο 65ο λεπτό.

Η Κρουζέιρο για μία ακόμη φορά φέτος δεν εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, φέρνοντας ισοπαλία 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Παραναένσε και συνεχίζει να έχει περισσότερους βαθμούς εκτός παρά στο γήπεδό της! Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει.

Επιπλέον δεν έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία, αν και είναι στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού και με άλλες δύο ομάδες ανάμεσα τους.

Συνεχίζει να έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, αλλά ευτυχώς γι’ αυτήν, η άμυνα της είναι η δεύτερη καλύτερη του πρωταθλήματος και κρατάει μία σχετική ισορροπία.