*Ντέρμπι του Ρίο Ντε Ζανέιρο

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν ήδη για το πολιτειακό τους πρωτάθλημα, αλλά στην έδρα της Φλουμινένσε, με την Μποταφόγκο να κερδίζει με 2-4.

* Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μποταφόγκο κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Κορίνθιανς, με ένα γκολ του Ζούνιορ Σάντος στο 59ο λεπτό.

Η Μποταφόγκο κέρδισε και την Κορίνθιανς με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας ένατη νίκη στους 12 τελευταίους αγώνες που έχει μόλις μία ήττα.

Έχει ξεκινήσει πολύ καλά το εθνικό πρωτάθλημα της χώρας της, έχοντας την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας και είναι στην τρίτη θέση έπειτα από εφτά αγωνιστικές, στο -1 από την κορυφή.

Στο γήπεδό της έχει χάσει τρεις φορές σε 17 παιχνίδια που έχει παίξει εκεί, έχοντας και 12 νίκες στο ίδιο διάστημα.

Μποταφόγκο Στατιστικά

*10/17 over 2,5 εντός έδρας

*10/17 G/G εντός έδρας

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Φλουμινένσε έφερε 1-1 εντός έδρας με την Ζουβεντούδε, αν και προηγήθηκε με πέναλτι του Μαρσέλο στο 42’, αφού ισοφαρίστηκε από τον Ζάντσον στο 67ο λεπτό.

Η Φλουμινένσε δεν κατάφερε να πετύχει τέταρτη σερί νίκη στο γήπεδό της, μένοντας στο 1-1 απέναντι στην Ζουβεντούδε. Αυτός ο βαθμός ήταν αρκετός για να την βγάλει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά παραμένει αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Και μπορεί να κέρδισε τα δύο από τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, όμως όχι απλά δεν έχει νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα μακριά από την έδρα της, έχει 3/3 ήττες εκτός!

Αλλά τώρα παίζει ένα ντέρμπι στην πόλη της και δεν θα χρειαστεί να απομακρυνθεί από αυτήν.