*Η Μπορντό έχει το απόλυτο σε τρία παιχνίδια με αντίπαλο την Παρί.

*Goal/Goal και Over 2.5 και τα τρία συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Παρί – Μπορντό 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΠΟΡΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Ανεσί, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό και παρότι ισοφάρισε στο 40′ με τον Λιβολάν, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (45’+3, 65′).

Τέλος έλαβε το αήττητο των πέντε αγώνων πρωταθλήματος για τη Μπορντό, στο οποίο και είχε δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άλμπερτ Ριέρα φιλοξενήθηκε από την Ανεσί, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Μπορεί το μεταξύ τους να ήταν ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών, η ίδια ωστόσο αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, παρότι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1.

Παραμένει έτσι στο δεύτερο μισό της κατάταξης και στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη, αλλά στο -7 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Αήττητη στα έξι πιο πρόσφατα μπροστά στο κοινό της, με τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα 5/6.

Μπορντό Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Αζαξιό, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 53′ με τον Γκορί και στο 64′ ο Ντίκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Παρί, μετά και το εκτός 0-1 επί της Καέν. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ζιλί υποδέχθηκε την Αζαξιό, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Δεν ήταν καλύτερη και αφού απέφυγε τα χειρότερα στο ημίχρονο, επέστρεψε πιο δυναμικά από τα αποδυτήρια και “καθάρισε” από νωρίς, κάνοντας περισσότερο διαχείριση στην πορεία.

Συμπλήρωσε έτσι επτά σερί ματς ούσα αήττητη (2-5-0), στα τέσσερα πιο πρόσφατα εξ αυτών κράτησε και το μηδέν στην άμυνα της. Γεγονός που τη διατηρεί στο πρώτο μισό και στο -1 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ. Αλώβητη στα δέκα τελευταία εκτός της, έχοντας από πέντε νίκες και ισοπαλίες.