ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μπόρεχαμ Γουντ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Σόλιχουλ Μορς (4-1), εντός έδρας. Την Τρίτη, η ομάδα του Λουκ Τζάραρντ φιλοξενήθηκε από την Τορκί, από την έδρα της οποίας κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 2-4. Οι Μπαλάντα (51′) και Μπρούνο Αντράντε (57′) έδωσαν αέρα δυο γκολ στην ομάδα τους, με τη Τορκί να φτάνει όμως στην ισοφάριση. Εν τέλει όμως οι φιλοξενούμενοι πήρε τη νίκη με τα γκολ των Τζέφερς (74′) και Σαχ (90’+3). Έφτασε τους εφτά βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια, έχοντας σκοράρει σε όλα, μέχρι τώρα. Μια νίκη και μια ήττα μπροστά στο κοινό της. Αμφίβολοι παραμένουν οι Νταν Γούνταρντς (ΑΜ 2/0), Ντιν Γουέλς (ΑΜ 0/0) και Μπράντλι Ας (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-4 επί της Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Μπόρεχαμ Γουντ – Όλντερσοτ

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Αήττητη παραμένει μετά και τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές η Όλντερσοτ, η οποία και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Γκάρι Γουάντοκ φιλοξενήθηκε από την Μέιντστοουν, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Γκάλαχερ στο 76′. Ωστόσο, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκε την ισοφάριση, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ. Πρώτη απώλεια βαθμών μετά και τις τρεις σερί νίκες της, κόντρα σε Χάλιφαξ (0-2), Τορκί (3-2) και Γκίσελι (6-0). Θέλει να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της, με ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα. Εκτός παραμένουν οι εδώ και καιρό τραυματίες Γουίλ Έβανς (ΑΜ 0/0) και Μπερνάρντ Έβανς (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.