*Δεύτερος γύρος του FA Cup Αγγλίας, πρώτος αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει επαναληπτικός στην έδρα της σημερινής φιλοξενούμενης.

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί, με τη Μπόλτον να μετράει ισάριθμες νίκες (1-2 εκτός έδρας, 2-1 εντός έδρας).

ΜΠΟΛΤΟΝ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Όξφορντ, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπόλτον. Δημιούργησε μεν ευκαιρίες, απείλησε με μερικές, αλλά δεν βρήκε δίχτυα. Αμυντικά κράτησε δύσκολα μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας παρ’ όλα αυτά το μηδέν παθητικό.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, είναι σχεδόν ασταμάτητη επιθετικά, ενώ σπάνιες είναι οι αναμετρήσεις στις οποίες δεν βρήκε δίχτυα. Αμυντικά είναι τρομερά σταθερή, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τελευταία εφτά παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΑΡΟΟΥΓΚΕΙΤ (Β’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρέξαμ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κάνον στο 36’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λι στο 41’. Το 1-2 πέτυχε ο Κορνίλιους στο 45’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ο’Κόνορ στο 47’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Χάροουγκεϊτ. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ στο ημίωρο, όμως κατάφερε να μειώσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με την έναρξη της επανάληψης.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτό το διάστημα, παραμένει όμως μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, βρίσκοντας δίχτυα με συνέπεια. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού σπάνια δεν δέχεται γκολ.