4η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Αντεμπογέτζο στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 14’. Στο 37’ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ κάνοντας το 3-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιρλ στο 90+3’.

Ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Μπόλτον. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν εξίσου.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη αυτή την περίοδο, σκοράρει με συνέπεια κόντρα σε κάθε άμυνα, ενώ είναι σε γενικές γραμμές σταθερή αμυντικά.

Μπόλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίκ στο 34’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μόξον στο 56’.

«Κόλλησε» στην ισοπαλία παρά την καλή εμφάνιση η Γουίγκαν. Δημιούργησε ευκαιρίες και πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη έβγαλε αστάθειες, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ισοφαρίσουν.

Οι πολύ καλές εμφανίσεις την έχουν φέρει μόλις στο -1 έπειτα από τρεις αγωνιστικές. Δείχνει να είναι απολύτως προσηλωμένη στο στόχο της που είναι να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Δυνατή μεσοεπιθετικά, έχει σκοράρει σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες σε ότι αφορά τα αμυντικά της καθήκοντα.