*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλους τους αγώνες στο σημερινό κουπόνι στοιχήματος

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΈιτι στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντέιλ στο 50’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπίσλεϊ στο 62’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για τη Μπλάκπουλ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το με σχετική άνεση.

Τον παράγοντα έδρα θέλει να εκμεταλλευτεί για ακόμα μία φορά, ώστε να αφήσει άμεσα πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό επιθετικά και σκοράρει ασταμάτητα κόντρα σε κάθε αντίπαλο, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού δέχθηκε εξίσου γκολ στις τρεις από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Μπλάκπουλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΑΡΛΑΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέντινγκ με σκορ 5-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Λαβέλ στο 26’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πλανγκ στο 29’. Το 2-1 πέτυχε ο Κνιμπς στο 32’ και το 3-1 ο ίδιος στο 39’. Το 4-1 έκανε ο Γουίνγκ στο 78’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αζέζ στο 83’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Καρλάιλ. Παρ’ όλο που ισοφάρισε άμεσα αφότου έμεινε πίσω στο σκορ, στη συνέχεια υπέκυψε εύκολα στην έντονη πίεση που της άσκησαν οι γηπεδούχοι, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Σε δύσκολη κατάσταση βρίσκεται πλέον, καθώς τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος την έχουν φέρει εντός της ζώνης του υποβιβασμού και στο -3 από την 20η Έξετερ. Μετριότατη στις αναμετρήσεις της, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, ενώ συχνά δυσκολεύεται ακόμα και να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Τραγική μακριά από το γήπεδό της, μετράει τέσσερις σερί ήττες, έχοντας μαζέψει τη μπάλα από τα δίχτυα της 10 φορές.