* 14η αγωνιστική.

* Αήττητη η Ράσινγκ στα 4 τελευταία μεταξύ τους, κέρδισε τα 2, αμφότερα εντός.

* N/G & under 2,5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους.

* Η Ράσινγκ για να έχει ελπίδες για να μπει στα πλέι οφ θέλει μόνο νίκη και να μη νικήσει μία από τις Ντεφένσα και Μπόκα.

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με την Ντελφίν εκτός με 1-1 για το Σουνταμερικάνα. Προηγήθηκε με τον Χάρα (42’), ισοφαρίστηκε από τον Ελόρντι στις καθυστερήσεις.

Παραλίγο να πάρει ένα σπουδαίο αποτέλεσμα που θα της έδινε προβάδισμα τουλάχιστον για τη δεύτερη θέση του ομίλου στο Σουνταμερικάνα. Στις καθυστερήσεις λύγισε, στην πρώτη φορά που πιέστηκε πραγματικά σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Αποκλεισμένη εδώ και καιρό από τα πλέι οφ στο Κόπα ντε λα Λίγκα, έχει ρίξει το βάρος της στο Σουνταμερικάνα. Ασχέτως αυτού, τώρα που δεν έχει υποχρεώσεις, θα το χτυπήσει το παιχνίδι με τη Ράσινγκ, δεν θέλει να κλείσει την παρουσία της στη διοργάνωση με ήττα στο “σπίτι” της.

Έξω με δάγκειο πυρετό ο στόπερ Ρέμπολα, τραυματίας ο μπακ Ιμπακάτσε.

Μπελγράνο Στατιστικά

* Αήττητη στα 4 τελευταία, κέρδισε τα 2, κανένα εντός.

* Στα 11 τελευταία μετράει 9 G/G, τα 6 με G/G.

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη επί της Μπραγκαντίνο για το Σουνταμερικάνα, εντός με 3-0. Προηγήθηκε νωρίς με 2-0 με τα γκολ των Σάλας (2’) και Αδριάν Μαρτίνες (20’), τις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ρόζερ Μαρτίνες έδωσε διαστάσεις θριάμβου.

Νίκη όχι απλά πρόκρισης, αλλά και πρωτιάς η συγκεκριμένη επί της Μπραγκαντίνο. Όχι μη αναμενόμενο το αποτέλεσμα, ο τρόπος όμως ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, από την αρχή ως το τέλος δεν ανησύχησε για τους βαθμούς.

Στρέφεται στο Κόπα ντε λα Λίγκα όπου έχει ακόμα ελπίδες για να βρεθεί στα πλέι οφ. Η νίκη επί της Λανούς με 2-0 την κράτησε ζωντανή, δεν τίθεται θέμα αν θα το προσπαθήσει, θετικό το ότι γνωρίζει πως δεν της αρκεί τίποτε άλλο πέρα από τη νίκη.