* 17η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 13/14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Χατάισπορ. Ο Αμπεΐντ (11’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ, στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Οπόκου της Μπασάκσεχιρ κι ακολούθως η Χατάισπορ έχασε πέναλτι.

Νίκη που άφησε πολλά ερωτηματικά για την αγωνιστική της εξέλιξη πέτυχε στις 10 του μηνός, αλλά κατάφερε με αυτήν να βγει από την επικίνδυνη ζώνη μετά από μήνες.

Προηγήθηκε σε μετάβαση μετά από αποτελεσματικό pressing στο κέντρο του γηπέδου, αλλά δεν κατάφερε να ελέγξει την κατάσταση και γλίτωσε από του χάρου τα δόντια. Η Χατάισπορ είχε γεμάτο δοκάρι σε στατικό και απίθανη χαμένη ευκαιρία στην συνέχεια της φάσης. Σε κενή εστία ουσιαστικά αστόχησε λίγο αργότερα ο φορ των φιλοξενούμενων. Δεν κατάφερε να βγάλει μία αντεπίθεση της προκοπής σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η Μπασακσεχίρ, πιέστηκε απειλήθηκε δις από στατικές φάσεις και στο φινάλε χρειάστηκε απόκρουση πέναλτι για να πανηγυρίσει το “τρίποντο”.

“Πετύχαμε ένα οργανωμένο γκολ στο οποίο δουλέψαμε στην αρχή του αγώνα. Στην συνέχεια πιστεύαμε ότι το ματς θα πήγαινε καλύτερα για εμάς, αλλά παίξαμε πολύ άσχημα.” δήλωσε ο κόουτς Ατάν.

Στα αγωνιστικά νέα, τιμωρημένος είναι ο Οπόκου (στόπερ) και τραυματίες οι Σενγκεζέρ (κίπερ), Σαχινέρ (δεξί μπακ), Ντένις (εξτρέμ), Ζις (εξτρέμ).

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 8/11 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Κόνιασπορ. Ο Ενζί πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 15ο λεπτό.

Πιστή στην εκτός έδρας αποτελεσματικότητά της, την προηγούμενη Δευτέρα πέτυχε την 4η εκτός έδρας νίκη της σεζόν, μαζεύοντας πλέον τους 13/18 της πόντους μακριά από την Σεβάστεια!

Στο Ικόνιο απείλησε νωρίς σε αντεπίθεση μετά από κλέψιμο ψηλά και στη δεύτερη πετυχημένη μετάβαση που έβγαλε ο Ενζί νίκησε αυτή τη φορά τον αντίπαλο κίπερ. Η Κόνιασπορ απάντησε με δοκάρι πριν το ημίωρο, αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά άλλη φορά. Παράλληλα η Σίβασπορ έβρισκε χώρους να τρέξει και είχε δύο δυνατές φάσεις στο transition να “τελειώσει” το ματς.

Δεν ταξίδεψαν στο Ικόνιο οι τραυματίες Μανάι (φορ), Μπασάν (εξτρέμ), λίγες οι πιθανότητες να επιστρέψει σήμερα ο πρώτος, παραμένει εκτός ο δεύτερος.