*Στον πρώτο γύρο: Μπράντφορντ – Μπάροου 1-2

*5/7 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Βρείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο στοίχημα

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: H Μπάροου έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, αν και προηγήθηκε 0-2 στο ημίχρονο με τέρματα των Άκουα (35’), Φίλι (45’+). Μάλιστα κέρδιζε ως το τελευταίο δεκάλεπτο, αφού η αντίπαλος της μείωσε με πέναλτι του Άιρονσαϊντ στο 58’, αλλά ισοφάρισε με τον Αντελακούν στο 84’, ενώ δέχθηκε δύο τέρματα ακόμη στη συνέχεια, από τους Μπίγκινς (88’), Άιρονσαϊντ (99’).

Η Μπάροου ηττήθηκε με 4-2 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, παρόλο που προηγήθηκε με 0-2 και ήταν μπροστά στο σκορ ως το 84ο λεπτό! Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, δείχνοντας ντεφορμέ αυτή την αγωνιστική περίοδο.

Αλλά στο γήπεδό της έχασε μόνο τον τελευταίο αγώνα, έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε τέσσερις νίκες.

Απόψε παίζει το τελευταίο παιχνίδι που χρωστάει και αν το κερδίσει, εξασφαλίζει την παρουσία της στα play off ανόδου. Ακόμη και αν χάσει όμως, θα είναι εντός πρώτης επτάδας και θα κρατάει την τύχη στα χέρια της, έχοντας τον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής, που θα τον δώσει και πάλι στο γήπεδό της. Αλλά είναι αρκετά δύσκολος, απέναντι στην Μάνσφιλντ.

Μπάροου Στατιστικά

*13/23 N/G εντός έδρας

*16/23 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Μπράντφορντ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Γουόλσολ, με ανατροπή, καθώς βρέθηκε να χάνει 2-0 με γκολ των Στιρκ (7’), Φάαλ (16’), αλλά μείωσε με τον Κουκ (19’), πριν ισοφαρίσει με τον Γουόκερ στο 40’, ενώ πήρε προβάδισμα με νέο γκολ του Γουόκερ στο 53’. Και άντεξε ως το τέλος, παρόλο που έπαιξε με παίκτη λιγότερο μετά το 68ο λεπτό.

Η Μπράντφορντ έδειξε χαρακτήρα, κέρδισε με 2-3 εκτός έδρας την Γουόλσολ, με ανατροπή μάλιστα, αφού έχανε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή της αγωνιστική κατάσταση.

Ίσως να άργησε λίγο να πάρει μπρος, αφού είναι στο -4 από την έβδομη θέση, ενώ είναι στο -5 από την έκτη, εκεί που βρίσκεται η σημερινή της αντίπαλος.

Αλλά σε περίπτωση νίκης απόψε, θα φτάσει σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα, διατηρώντας τις όποιες ελπίδες της για συμμετοχή στα play off ανόδου.