20η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λίνκολν με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μαντρόιου με πέναλτι στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κότερ στο 68’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΈιτι στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εγιόμα στο 88’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μπάρνσλεϊ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί και πάλι γκολ.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της αυτή την περίοδο, δεν είναι σταθερή και ψάχνει την επιστροφή της στις νίκες στο πρωτάθλημα. Είναι μεν μαχητική και βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα, αλλά είναι φανερό πως αμυντικά έχει πάρα πολλά προβλήματα, τα οποία της κοστίζουν συνεχώς.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ρέντινγκ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σμιθ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φίλιπς στο 32’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίνγκ στο 41’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της η Γουίκομπ και γνώρισε την ήττα. Δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους και έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, όμως ελάχιστα λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει. Παρ’ όλα αυτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου έμεινε ξανά πίσω στο σκορ, το οποίο παρέμεινε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της Μπάρνσλεϊ. Εκτός έδρας αναμέτρηση ύστερα από τρεις εβδομάδες και θέλει να δώσει ιδανικά συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει», μειώνοντας παράλληλα την απόστασή της από τις θέσεις των πλέι-οφ. Σκοράρει ασταμάτητα μακριά από το γήπεδό της, όμως όπως είναι φυσικό, οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ είναι ελάχιστες, χωρίς παρ’ όλα αυτά να την πτοούν.