*27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Μπαρνέτ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΑΡΝΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπαρνέτ δεν έπαιξε εκτός έδρας με την Νοτς Κάουντι, λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στο «στρατόπεδο» της. Στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε με το «βαρύ» 1-4 εντός έδρας από την Τσέστερφιλντ, παρόλο που στο ημίχρονο το αποτέλεσμα ήταν 0-0! Συμπλήρωσε πέντε σερί αγώνες χωρίς νίκη, έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει στους δύο τελευταίους αγώνες, χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση συγκεκριμένα, έχοντας πολύ σημαντική απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +11 από αυτήν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Φλάναγκαν, ενώ θα λείψει ο αμυντικός Γουίντοσον που λείπει εδώ και καιρό και αναμένεται να επιστρέψει τον Φλεβάρη, αλλά δεν υπάρχουν πλέον παίκτες με κορωνοϊό, αφού όλοι διαγνώστηκαν αρνητικοί, έπειτα από μία εβωδομάδα χωίς πρποπω΄δσς  οι επιθετικοί Μάριοτ και Μπλούμφιλντ και οι μέσοι Μέισον – Κλαρκ, Τάσντεμιρ και Πέιν έχουν κορωνοϊό και λείπουν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπαρνέτ ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Τσιμάνγκα στο 48’, ο Ασάντε στο 59’ πέτυχε το 0-2, με τον Τσιμάνγκα στο 70ο λεπτό και τον Κινγκ στο 90’ να πετυχαίνουν δύο ακόμη γκολ, πριν μειώσει απλά ο Ρίτσαρντ – Εβερτον στο 92ο λεπτό.

Μπαρνέτ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί G/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/13 over 2,5 εντός έδρας, 7/11 στο πρωτάθλημα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ δεν αντιμετώπισε προβλήματα, κερδίζοντας εύκολα, με 3-0 εντός έδρας, την Μέιντενχεντ. Αυτή ήταν η όγδοη σερί νίκη της, τέταρτη συνεχόμενη χωρίς να δεχθεί καν γκολ! Εχει και τρεις σερί μακριά από την έδρα της, ενώ είναι η ομάδα με τις περισσότερες νίκες εκτός στην κατηγορία, συνολικά εννιά.

Ανέβηκε πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, η οποία εκτός από τον τίτλο εξασφαλίζει και την απευθείας άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +1 συγκεκριμένα, από τρεις ομάδες που ισοβαθμούν πίσω της. Αλλά δεν είναι και πολύ μακριά, στο +6 για την ακρίβεια, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο!

Πρόσφατα έχει χτυπήσει ο επιθετικός Κουίγκλεϊ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μέιντενχεντ, ούσα αρκετά καλύτερη από την αντίπαλο της, κοράροντας τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τους Σάρτσεβιτς (53’), Κροασντέιλ (62’), Ρούνεϊ (92’).