*Στον πρώτο γύρο: Κρεμονέζε – Βενέτσια 1-0

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΒΕΝΕΤΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Λέκκο. Ο Μπούσο άνοιξε το σκορ στο 22′. Απάντησαν οι Πογιανπάλο (58′) και Μπούσιο (60′). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Τσέλιακ (77′).

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, η Βενέτσια ανέβασε στροφές ανατρέποντας τα δεδομένα στην έδρα της ουραγού Λέκκο μέσα σε δύο λεπτά. Δημιούργησε άλλες τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να “καθαρίσει” πιο εύκολα την υπόθεση “τρίποντο”.

Καθοριστικό αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνουν τα “φτερωτά λιοντάρια” για απευθείας άνοδο. Αύξησαν τη διαφορά τους από τη Κρεμονέζε στους τέσσερις βαθμούς, ενώ διατηρήθηκαν στο -3 από τη 2η Κόμο. Παραμένουν αήττητα σε τρεις αγωνιστικές (2-1-0) και γνώρισαν μία ήττα σε έξι από τη Ρετζιάνα (3-2 εντός) στις 1 του μηνός (τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία). Μακροχρόνια απόντας ο Μπουσάτο, νεότερο πρόβλημα για τον προπονητή Βανόλι ο Μόντολο.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 14/18 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Καταντζάρο.

Απείλησε περισσότερο την εστία της Καταντζάρο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο “Nicola Ceravolo” καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Τους 60 βαθμούς έφτασε η Κρεμονέζε, διατηρήθηκε στην 4η θέση που οδηγεί στα ημιτελικά των πλέι οφ ανόδου, ωστόσο είδε τις Βενέτσια και Κόμο να ξεφεύγουν στο +4 και +7 αντίστοιχα.

Πανηγύρισε μία νίκη σε πέντε αγωνιστικές επί της Μπάρι (2-1 εκτός) στις 5 Απριλίου, στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και τρεις ήττες (σ.σ. δεν σκόραρε στις τρεις). Στις οχτώ τελευταίες εκτός έδρας έχει απολογισμό 5-2-1: Κράτησε το μηδέν στις πέντε και σκόραρε στις τέσσερις. Διαθέσιμος και πάλι ο Γιούνγκνταλ, θα πάρει θέση κάτω από τα γκολπόστ. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Κολόκολο, νοκ άουτ τέθηκε ο Ραβανέλι.