*38η αγωνιστική (τελευταία της κανονικής διάρκειας)

*Στον πρώτο γύρο: Μπρέσια – Μπάρι 1-2

*Η Μπάρι θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από την Άσκολι για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό. Έχει το πάνω χέρι στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Η Μπρέσια μπορεί να φτάσει μέχρι την 6η θέση σε περίπτωση νίκης και γκέλας των Σαμπντόρια και Παλέρμο.

*2-3 γκολ στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τσιταντέλα. Ο Πιταρέλο άνοιξε το σκορ στο 6′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Νάστι δέκα λεπτά αργότερα.

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο νωρίς στην έδρα της Τσιταντέλα, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία που δημιούργησε λίγο αργότερα. Στη συνέχεια η Μπάρι είχε τις στιγμές της για να κάνει τη ζημιά, γλιτώνοντας από την εκ νέου παραβίαση της εστία της σε περισσότερες. Παρών, όποτε χρειάστηκε, δήλωσε ο Πισάρντο καταγράφοντας τέσσερις αποκρούσεις.

Οι “πετεινοί” παραμένουν δίχως νίκη σε 12 αγωνιστικές (0-5-7), πανηγύρισαν την τελευταία επί της Φεραλπισάλο (1-0 εντός) στις 17 Φεβρουαρίου. Βρίσκονται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση ενόψει της αποψινής αναμέτρησης με την Κρεμονέζε. Στις δύο τελευταίες αγωνιστικές στο “San Nicola” αναδείχθηκαν ισόπαλοι με Πίζα (1-1) και Πάρμα (1-1), αγνοούν τη νίκη σε πέντε (0-3-2). Διαθέσιμοι οι Ντι Τσέζαρε και Μαϊτά.

ΜΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-1) της Λέκκο. Σκόραραν οι Μπιάρνασον (12′), Μοντσίνι (16′, 52′) και Μπιάνκι (74′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ινγκλέσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιβεβαίωσε με το καλημέρα τον τίτλο του φαβορί που έφερε απέναντι στην ουραγό και ήδη καταδικασμένη Λέκκο. Η Μπρέσια μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση σκοράροντας από δύο φορές σε κάθε ημίχρονο, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά μία θέση στα πλέι οφ ανόδου της Σέριε Β.

Σπουδαία επιτυχία για τους “ροντινέλε”, σημαντικό ρόλο σε αυτή την πορεία τους έπαιξε ο Ρολάντο Μαράν που ανέλαβε τον πάγκο στα τέλη Νοεμβρίου κι έχει απολογισμό 9-11-5. Στις οχτώ τελευταίες εξόδους τους επικράτησαν μόνο της Κοζέντσα (2-1) την 1η Απριλίου (τρεις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες).