*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρεμονέζε – Μπάρι 0-1

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Μόντενα. Ο Παλούμπο έκανε το 1-0 στο 51′ με πέναλτι. Απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Πουτσίνο στο 62′.

Τυχερή στάθηκε η Μπάρι στην έδρα της Μόντενα την προηγούμενη βδομάδα, βλέποντας την μπάλα να τραντάζει το δεξί δοκάρι της σε κεφαλιά του Στρίτζολο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Κατά τα άλλα η αναμέτρηση των δύο ομάδων ήταν αρκετά ισορροπημένη, χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες.

Οι “πετεινοί” αγνοούν τη νίκη σε έξι αγωνιστικές με απολογισμό δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, επικράτησαν για τελευταία φορά της Φεραλπισάλο (1-0 εντός) στις 17 Φεβρουαρίου. Στο “San Nicola” ηττήθηκαν δύο φορές σε οχτώ (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες) από Ρετζιάνα (2-0) και Σαμπντόρια (1-0). Τιμωρημένος παραμένει ο Νάστι, ετοιμοπόλεμος ο Ακάμπορα.

ΜΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Φεραλπισάλο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπεργκόντζι στο 77′.

Για άλλη μία φορά η Κρεμονέζε πλήρωσε τις πολλές χαμένες ευκαιρίες που δημιούργησε απέναντι στη Φεραλπισάλο, γνωρίζοντας δεύτερη σερί απρόσμενη ήττα που τη διατήρησε στην 4η θέση της Σέριε Β. Βρίσκεται στο -1 από τη Βενέτσια και στο -2 από την Κόμο και τη 2η θέση που οδηγεί απευθείας στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο αντίπαλος πορτιέρο Πιτσινιάκο καταγράφοντας κάποιες σπουδαίες αποκρούσεις. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές η “Κρέμο” έχει απολογισμό 4-1-1: Κράτησε το μηδέν στις τέσσερις και σκόραρε σε ισάριθμες. Στην αποστολή βρίσκεται ο Μαρόνε, διαθέσιμος και ο Αφενά-Τζιάν.