*6η αγωνιστική

*6/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Μποταφόγκο, με τέρμα του Ραφαέλ Ρατάο στο 86ο λεπτό. Είχε προηγηθεί με πέναλτι του Εβεράλντο στο 45ο λεπτό, πριν δεχθεί την ισοφάριση του Ζεφίνιο στο 63’.

H Μπαϊα αποτελεί ως τώρα την ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος, αφού κέρδισε και την Μποταφόγκο με 1-2 εκτός έδρας, έχοντας τρεις σερί νίκες, τέσσερις στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει! Όλα αυτά μετά την μοναδική της ήττα στο εθνικό πρωτάθλημα, στην πρεμιέρα από την Ιντερνασιονάλ εκτός έδρας, σε αγώνα που πάλι προηγήθηκε και ηττήθηκε με ανατροπή!

Αλλά και στο γήπεδό της παρουσιάζεται φέτος πανίσχυρη, χάνοντας μόνο το πρώτο παιχνίδι του 2024 εκεί, από την Ζεκιέ (!), έχοντας από τότε 13/14 νίκες και μία ισοπαλία!

Ειδικά από τη σημερινή της αντίπαλο δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας (!), έχοντας εφτά νίκες και έξι ισοπαλίες σε 13 αγώνες.

Μπαϊα Στατιστικά

*8/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*10/15 N/G εντός έδρας

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ρασίνγκ Κλουμπ, σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ με τον Μπόρμπας (5’, 7’), με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Σολάρι στο 25’.

Η Μπραγκαντίνο κέρδισε ξανά, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, με 2-1 εντός έδρας την Ρασίνγκ, για το Κόπα Σουνταμερικάνα, κάνοντας σημαντικό βήμα για την πρόκριση της στην επόμενη φάση του θεσμού.

Αυτό ήταν το όγδοο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αν και μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ισοπαλίες! Μάλιστα δεν έχει νίκη εκτός εδώ και εφτά παιχνίδια, με αυτές τις ισοπαλίες να έχουν έρθει έπειτα από τέσσερις σερί ήττες!

Πάντως είναι μία από τις τέσσερις ομάδες του εθνικού πρωταθλήματος που ακόμη δεν έχει χάσει, αλλά με περισσότερες ισοπαλίες από νίκες.