*3η αγωνιστική

*Το απόλυτο μετράει η Ρανχάιμ απέναντι στην Μος (0-0-4).

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΜΟΣ

Προηγούμενο ματς: Πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου, μετά την νίκη με 0-3 απέναντι στην Σπριντ Γιελόι. Άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′, διπλασίασε τα τέρματά της στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1′), ενώ «σφράγισε» την πρόκριση με γκολ στο 71′.

Η εντυπωσιακή εμφάνιση της πρεμιέρας και η νίκη απέναντι στην Λιν με 3-0, έδωσε την θέση της στο «ναυάγιο» απέναντι στην νεοφώτιστη Λεβάνγκερ. Δέχτηκε γκολ από νωρίς, πίεσε στην συνέχεια και έφτασε κοντά στην ισοφάριση, ωστόσο το δεύτερο γκολ της αντιπάλου κόντρα στην ροή, την αποσυντόνισε πλήρως και είχε ως αποτέλεσμα να δεχτεί άλλα δύο μέχρι την ανάπαυλα. Υπνωτισμένη μπήκε και στο δεύτερο μέρος, στο ξεκίνημα του οποίου είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της για πέμπτη φορά! Το τελικό 5-0 ήταν βαρύ, για αυτό και ψάχνει άμεσα αντίδραση στο σημερινό παιχνίδι. Τραυματίας ο εξτρέμ Αλί και ο μέσος Ποτούρ

Μος Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΡΑΝΧΑΙΜ ΙΛ

Προηγούμενο ματς: Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, επικράτησε με 0-3 της Τίλερ εκτός έδρας για το κύπελλο. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο (54′, 69′, 76′).

Στο ρελαντί επικράτησε της Τίλερ στο κύπελλο, σε ματς που ο κόουτς Ινγκέμπριγκτσεν έκανε πολλές αλλαγές, όπως άλλωστε και αναμενόταν. Στο πρωτάθλημα, πέτυχε την πρώτη νίκη της σεζόν με το 3-1 εις βάρος της Σάντνες και πήρε αυτό που άξιζε από την πρεμιέρα, όπου είχε ηττηθεί από την Κόνγκσβινγκερ δίχως να είναι χειρότερη. Απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι με την Σάντνες, δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης και δέχτηκε γκολ στο φινάλε, όταν έριξε στροφές. Tραυματίας ο αναπληρωματικός αμυντικός Γκάνγκσταντ.