*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπάροου – Μόρκαμ 1-0

*2/2 νίκες εντός έδρας η Μόρκαμ απέναντι στην Μπάροου.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Άκρινγκτον, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά, από τους Κουμπενί (55’), Στόουκς (62’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει στο 89’ με τον Σίπλεϊ.

Η Μόρκαμ κέρδισε ξανά, έπειτα από τέσσερις σερί ήττες, με 1-2 εκτός έδρας την Άκρινγκτον, βάζοντας προσωρινό “στοπ” στην πτωτική της πορεία. Βέβαια στο γήπεδό της έχει χάσει τα δύο τελευταία παιχνίδια, έχοντας δεχθεί από τρία γκολ στο καθένα εξ αυτών.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στη 10η θέση, αλλά πλησίασε και βρίσκεται στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Μόρκαμ Στατιστικά

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Γκρίμσμπι, σκοράροντας τρία τέρματα με τους Στόκτον (11’, 22’), Γκοτς (82’), πριν μειώσει η αντίπαλος της με τον Ομπικόου στο 89ο λεπτό.

Η Μπάροου κέρδισε και την Γκρίμσμπι με 3-1 εντός έδρας, τέταρτη νίκη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει.

Αλλά όλα αυτά στο γήπεδό της! Μακριά από αυτό έχει προβλήματα στο να πάρει “τρίποντο”, καθώς δεν έχει νίκη εδώ και έξι αγώνες, με τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας έχοντας ξεφύγει λίγο, στο +8 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου. Αλλά έχει μείνει λίγο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Όμως φυσικά έχει παιχνίδια λιγότερα από αρκετές ομάδες πλέον.

Πάντως ο τεχνικός της, Πίτερ Γουάιλντ, επιμένει πώς στόχος τους είναι να μαζεύουν ενάμισι βαθμό ανά αγώνα, όντας ικανοποιημένος, απ’ όσα έχει πετύχει η ομάδα του ως τώρα, αποφεύγοντας να κάνει λόγο για play off και άνοδο, προφανώς για να μην αγχώσει τους παίκτες του.