*Over 1,5 ημίχρονο στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος ποδοσφαίρου

ΜΟΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Κάλιαρι. Ο Ντοσένα άνοιξε το σκορ μόλις στο 10′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μάριτς (61′).

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο η Μόντσα επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Σαρδηνία και την έδρα της Κάλιαρι, παραμένοντας αήττητη για τέταρτη σερί αγωνιστική (1-3-0). Ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δύο δοκάρια: Σε γυριστό σουτ του Μότα (52′) και παράλληλη μπαλιά που κόπηκε του Τσουρία στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές το συγκρότημα του Παλαντίνο γνώρισε μόλις μία ήττα στην έδρα της Ρόμα (1-0) στις 22 Οκτωβρίου (τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες). Απόψε υποδέχεται στο “U-Power” τη Γιουβέντους της οποίας επικράτησε τόσο εντός (1-0), όσο εκτός έδρας (2-0) την προηγούμενη σεζόν στη Σέριε Α.

Στην τρίτη μεταξύ τους αναμέτρηση ηττήθηκε με 2-1 στο Τορίνο για το Κύπελλο Ιταλίας. “Αν βλέπω τον εαυτό μου στη Γιουβέντους; Είναι μία άκυρη ερώτηση, σκέφτομαι μόνο τη Μόντσα. Ευχαριστώ τον Αλέγκρι για τα καλά του λόγια”, ανέφερε ο προπονητής Παλαντίνο. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή των Βινιάτο και Ίτσο.

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Ίντερ. Ο Βλάχοβιτς έκανε το 1-0 στο 27′ για τους γηπεδούχους, απάντησε ο Λαουτάρο Μαρτίνες έξι λεπτά αργότερα.

Τέλος μπήκε στο νικηφόρο σερί πέντε αγωνιστικών της Γιουβέντους την προηγούμενη βδομάδα. Υποδέχτηκε την Ίντερ στο “Derby d’ Italia” και μετά από ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες έσβησαν τις μηχανές κι αρκέστηκαν στην ισοπαλία… Απογοητευτικό το θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να μην καταγράφουν ούτε μία ευκαιρία!

Δεν άλλαξε κάτι στην κορυφή της Σέριε Α, φτάνοντας τους 30 βαθμούς βρίσκονται στο -2 από την πρωτοπόρο Ίντερ και στο +4 από τη Μίλαν. Οι “μπιανκονέρι” διατηρούνται αήττητοι σε οχτώ αγωνιστικές (6-2-0), μοναδική φετινή ήττα τους αυτή στην έδρα της Σασουόλο (4-2) στις 23 Σεπτεμβρίου.

“Προπονητές έρχονται και φεύγουν, αλλά το DNA της Γιουβέντους παραμένει αναλλοίωτο”, είπε ο προπονητής Αλέγκρι σε ερώτηση σχετικά με το μέλλον του. Τα ιταλικά ΜΜΕ αναφέρουν πως θα αποτελέσει παρελθόν το καλοκαίρι και θα δώσει σκυτάλη στον Αντόνιο Κόντε. Βασικός αναμένεται ο Λοκατέλι, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Ντανίλο και διεκδικεί θέση στην αμυντική τριπλέτα.