*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Ατλέτικο Σαν Λουίς-Μοντερέι 1-1.

ΜΟΝΤΕΡΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Βάσκεζ στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αγιόν στο 83’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μοντερέι. Παρά το γεγονός ότι είχε τον έλεγχο του ματς και πήρε προβάδισμα στο σκορ, στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, εκμεταλλευόμενη την έδρα της, ξεπερνώντας το εμπόδιο της μαχητικής και σκληροτράχηλης Ατλετίκο Σαν Λουίς. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει βρει δίχτυα και στις τρεις αναμετρήσεις της, ενώ κράτησε ανέπαφη την εστία της στις δύο. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά που θα βρει ώστε να σκοράρει πιο εύκολα, αλλά θα πρέπει να δείξει προσοχή στα δικά της αμυντικά καθήκοντα, αφού οι φιλοξενούμενοι είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι επιθετικά.

Μοντερέι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπονατίνι στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κόρδοβα στο 71’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπρουνέτα στο 73’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Ατλέτικο Σαν Λουίς. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ, όμως στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε με σχετική άνεση, δεχόμενη την ανατροπή σε μόλις 2 λεπτά.

Ακόμα πιο δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς φιλοξενείται από ένα εκ των φαβορί για τον τίτλο. Παραμένει μαχητική, έχει αφήσει θετικά στοιχεία στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις της, έχοντας βρει δίχτυα σε όλες, όμως συνεχίζει να παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ.