*Στον πρώτο γύρο: Μπάρι – Μόντενα 1-1

*GG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΟΝΤΕΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τσιταντέλα. Ο Αματούτσι άνοιξε το σκορ στο 13′, προτού απαντήσει ο Μανίνο για τους φιλοξενούμενους στο 41′.

Ισόπαλη αναδείχθηκε η Μόντενα στην έδρα της Τσιταντέλα σε μία, κατά τα άλλα, ισορροπημένη αναμέτρηση. Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ απαντώντας στη δεύτερη ευκαιρία που δημιούργησε. Στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ, παράλληλα χρειάστηκε δύο επεμβάσεις του τερματοφύλακα Σεκουλίν.

Παραμένει δίχως νίκη σε οχτώ αγωνιστικές στις οποίες συγκέντρωσε συνολικά έξι βαθμούς. Πανηγύρισε αυτή για τελευταία φορά επί της Πάρμα (3-0 εντός) στις 27 Ιανουαρίου. Τα “καναρίνια” βρίσκονται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει από τη σημερινή αναμέτρηση ο Κάους.

ΜΟΝΤΕΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Σαμπντόρια. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Κασάμι στο 87′. Οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι (72′ Σίμπιλι) και ολοκλήρωσαν με δέκα (90+6′ Νάστι).

Το ντεφορμάρισμά της συνέχισε η Μπάρι πριν την διακοπή για τις Εθνικές, μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί την έδρα της κόντρα στη Σαμπντόρια. Συνολικά καλύτερη στην αναμέτρηση, αστόχησε σε πέναλτι και λίγο αργότερα είχε δοκάρι για να ανοίξει το σκορ.

Τελικά δέχτηκε γκολ στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο. Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη βρίσκονται οι “πετεινοί”, γνώρισαν τέσσερις σερί ήττες μακριά από την έδρα τους με διαφορά γκολ 1-9. Στις εννέα τελευταίες σχετικές έχουν απολογισμό 0-3-6. Τιμωρημένος είναι ο Νάστι, διαθέσιμος ο Αράμου.